درمان عفونت کلیه / درمان طبیعی خانگی برای عفونت کلیه

کلیه ها به کنترل فشار خون، از بین بردن سموم یا داروها، تنظیم هورمون ها و حفظ استخوان های قوی کمک می کنند. بنابراین، حفظ کلیه های سالم بسیار مهم است . این مقاله به شما درمان عفونت کلیه را نشان می دهد .

عفونت کلیوی تحت عنوان پیلونفریت نیز نامیده می شود. عفونت کلیه توسط باکتری ایجاد می شود. باکتری از دستگاه ادراری، مثانه عبور می کند و در نهایت به سمت مجرای ادرار به کلیه می رسد. هر یک یا هر دو کلیه تحت تاثیر قرار می گیرند.

 

درمان عفونت کلیه /

 

علل عفونت کلیه :

 • عامل ریشه ای که باعث عفونت کلیه می شود، باکتری است. باکتری ها به داخل دستگاه ادراری نفوذ می کنند و به لوله وارد ادرار می روند. آنها سرانجام مقصد خود را در کلیه ها پیدا می کنند و جمعیتشان را افزایش می دهند که باعث عفونت های کلیوی می شود.
 • در بعضی موارد، باکتری ها در سایر قسمت های بدن تشکیل می شوند، سپس با جریان خون به کلیه ها می آید. در نتیجه، عفونت ادراری اتفاق می افتد.
 • مطالعات نشان داده اند که زنان باردار نسبت به مردان نسبت به عفونت های کلیوی آسیب پذیرتر هستند.
 • علاوه بر این،  تخریب دستگاه ادراری، سیستم ایمنی ضعیف، دیابت، سنگ کلیه نیز باعث عفونت کلیه می شوند.

 

علائم عفونت کلیوی :

 • افزایش درد در پشت یا شکم.
 • خستگی
 • تب همراه با لرز و عرق در شب.
 • گیجی
 • خستگی طولانی مدت
 • قرمزی روی پوست شما
 • هماتوری – خون در ادرار وجود دارد.
 •  احساس سوزش در ادرار هنگام رفتن به توالت
 • تقاضای مکرر برای رفتن به توالت برای ادرار کردن
 • تقاضای فوری برای ادرار کردن
 • علائم تورم، پاها، دست ها، چشم و مچ پا.
 • احساس تهوع و استفراغ

 

درمان عفونت کلیه :

۱٫ مصرف  آب آلبالو :

فقط یک لیوان  آب آلبالو بدون قند را هر روز بخورید.

 

۲٫ماست :

هر روز ۲ تا ۳ کاسه ماست مصرف کنید.

 

۳٫روغن زیتون :

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را با ۲ یا ۳ قطره آب لیمو مخلوط کنید. کمی آب به آن  اضافه کنید مخلوط را هر روز بخورید.

 

۴٫سرکه سیب :

دو قاشق چای خوری سیب سرکه و عسل را مخلوط کنید. آب گرم را به مخلوط اضافه کنید. دو بار در روز بنوشید.

 

۵٫ سیر :

خوردن سیر خام روزانه قبل از خوردن هر چیزی باعث درمان عفونت کلیه می شود.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

درد کلیه / درمان های طبیعی برای تسکین درد کلیه

پاکسازی کبد وکلیه با خرمالو

ارسال شده در تاریخ 29 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , درمان , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 875 بازدید

درمان عفونت کلیه / درمان طبیعی خانگی برای عفونت کلیه
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است