درمان عفونت واژن با ماست / عفونت واژن را با ماست درمان کنید.

ما در این مجله قصد داریم شما را با راه های درمان عفونت واژن با ماست در خانه آشنا کنیم . همراه ما باشید تا با چگونگی تاثیر این ماده موثر بر عفونت مخمری واژن آشنا شوید.

عفونت های واژن ناشی از رشد بیش از حد قارچی به نام کاندیدا می باشد. کاندیدا به طور طبیعی در داخل بدن و پوست شما بدون هیچ مشکلی زندگی می کند. اما گاهی اوقات کاندیدا  می تواند باعث عفونت ناخوشایند واژن شود.

 

درمان عفونت واژن با ماست

 

اکثر زنان عفونت مخمر واژن را تجربه می کنند. علائم عفونت عبارتند از:

عفونت های مخمری بیماری های منتقله از راه جنسی نیستند . به طوری که آنها می توانند در زنان و دختران در تمام سنین اتفاق بیفتند.

بسیاری از عفونت های مخمری می توانند در خانه با کرم ها و شیاف ضد قارچی بدون نسخه (OTC) درمان شوند. افزایش مقاومت به داروهای ضد قارچی باعث شده است بسیاری از زنان به دنبال درمان های جایگزین مانند ماست باشند.

 

درمان عفونت واژن با ماست :

 • ماست را به صورت موضعی مصرف کنید.
  قرار دادن ماست در مهبل (واژن)
  ماست را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود مصرف کنید.
 •  مخلوط ماست و عسل نیز مؤثر است.

 

درمان عفونت واژن با ماست

 

ماست و مخمر :

ماست یک روش درمان ایمن و مقرون به صرفه است که زنان در سراسر جهان برای درمان عفونت های مخمر استفاده می کنند. این کار به دلیل نوعی باکتری به نام لاکتوباسیلوس انجام می شود. لاکتوباسیلوس حاوی باکتری “خوب” است که به طور معمول در دستگاه گوارش، دستگاه ادراری و محل واژن بدون مشکل ایجاد می شود.

 

 

نحوه استفاده از ماست برای درمان عفونت واژن : 

با توجه به مطالعات انجام شده در بالا، بهترین روش برای استفاده از ماست برای درمان عفونت مخمر، آن است که به طور موضعی یا واژینال استفاده شود.

نحوه استفاده واژینال ماست :

 • اپلیکاتور را با ماست پر کنید و از آن برای قرار دادن ماست در مهبل (واژن) استفاده کنید.
  شما همچنین می توانید از یک اپلیکاتور کرم ضد قارچی استفاده کنید. اما مطمئن باشید برای اولین بار آن را با صابون و آب گرم شستشو دهید.
  بعضی از مردم  از انگشت برای ورود ماست به واژن استفاده می کنند.
 • به هر روشی که راحت هستید ماست را وارد وازن کنید.

 

بسیاری از مردم معتقدند که خوردن ماست می تواند از عفونت مخمر جلوگیری کند. بعضی افراد پروبیوتیک هایی حاوی لاکتوباسیلوس را مصرف می کنند.

 

درمان عفونت واژن با ماست

 

از چه نوع ماستی باید استفاده کنید؟

همه ماست ها برابر نیست. مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که حاوی لاکتوباسیلوس است. اطمینان حاصل کنید که از ماست ساده استفاده کنید. اگر شما قصد خوردن ماست را  دارید، سراغ نسخه کم چرب تر بروید.

تعدادی از مطالعات انجام شده در مورد ماست برای عفونت مخمر شامل مخلوط ماست با عسل زنبور عسل است. عسل دارای خواص ضد میکروبی قوی است که به نظر می رسد اثرات ماست را افزایش می دهد.

 

این درمان چه مدت طول می کشد تا کار کند؟

انتظار می رود برای استفاده از ماست حدود هفت روز زمان لازم است. به طور کلی، باید به استفاده از آن ادامه دهید تا علائم شما ناپدید شوند.

 

خطرات درمان عفونت واژن با ماست :

تنها ریسک مربوط به این درمان این است که ممکن است خارش را تا جایی که می تواند کرم های واژینال کاهش دهد، کاهش نمی دهد. اگر یک عفونت مخمر دارید که بهبودی ندارد، با پزشک خود صحبت کنید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : healthline.com

ارسال شده در تاریخ 2 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , زنان و زایمان , طب سنتی | 937 بازدید

درمان عفونت واژن با ماست / عفونت واژن را با ماست درمان کنید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است