درمان طبیعی خلط گلو / با استفاده از دارو ها و درمان های خانگی برای رفع خلط

اگر گلو شما با مخاط و خلط آلوده باشد. روشهایی وجود دارد که می توانید برای پاک کردن گلو خود برای تنفس، خوردن و نوشیدن آسان تر استفاده کنید. درمان طبیعی خلط گلو ، داروها و برخی غذاها و نوشیدنی ها می توانند به بهبود علائم کمک کنند.

 

درمان طبیعی خلط گلو .

 

استفاده از آب نمکی یا محلول شور درمان طبیعی خلط گلو :

 1. نصف قاشق چای خوری آب و نیم قاشق چای خوری نمک را در یک فنجان آب مقطر در دمای اتاق مخلوط کنید. اگر  مجبور به استفاده از شیر آب هستید. آن را بجوشانید و سپس آنرا خنک کنید.
 2. شما به سرنگ  نیاز دارید. باید از یک سرنگ بدون سوزن استفاده کنید. آن را از آب نمک پر کنید. سپس آن  را به داخل بینی ببرید . سپس مایع موجود در سرنگ را در بینی خالی کنید.
 3. پس از چند باز شست و شوی بینی ، سرنگ را با آب و صابون تمیز کنید .

 

مخلوط عسل و لیمو را امتحان کنید :

عسل و لیمو هر دو دارای ویژگی های ضد باکتری هستند که می توانند گلو را تسکین دهند و باکتری ها را از بین ببرند.

 1. عسل و لیمو و آب را به مقدار مساوی ترکیب کنید و کاملا مخلوط کنید.
 2. شما می توانید یک قاشق غذاخوری از همه مواد را ترکیب کنید. اما اضافه کردن کمی عسل بیشتر موردی ندارد.  افزودن آن به چای، قهوه یا حتی فقط یک فنجان آب گرم میتواند به کاهش خلط گلو کمک کند.
 3. برای کودکان زیر ۱ سال عسل نگذارید. زیرا می تواند حاوی اسپورهای بوتولیسمی باشد که می تواند یک عفونت جدی در نوزادان ایجاد کند.

 

زنجبیل و سیر را امتحان کنید:

زنجبیل خام و سیر می تواند به شدت در برطرف کردن احتقان و تمیز کردن گلو کمک کند.

 1. زنجبیل و سیر هر دو دارای خواص ضد باکتریایی هستند که می توانند عفونت هایی که موجب خلط در گلو می شوند را رفع کنند.
 2.  غذاهایتان  را همراه با  زنجبیل و سیر مصرف کنید.

 

نوشیدن چای های گیاهی:

چای گیاهی ماده ای مفید برای از بین بردن تحریک در گلو ناشی از عفونت و خلط شناخته شده است.

 1. چای سبز، چای زنجبیل، بابونه یا چای لیمو انتخاب خوبی هستند.
 2.  برای  نتایج بهتر ، یک نوع غیر کافئین دار را امتحان کنید.
 3. چای گیاهی می تواند موکوس را در گلو ذوب کند.

 

نوشیدن مقدار زیادی آب:

هیدراتاسیون مناسب درمان طبیعی خلط گلو است که باعث شود که مخاط شسته شود و در گلویتان قرار نگیرد.

 1. ۸ لیوان آب در روز بنوشید.
 2. اگر چه اگر شما در معرض سرماخوردگی هستید، ممکن است نیاز به کمی بیش از این نوشیدنی داشته باشید.
 3. آب گلو را روانکاری می کند و  تولید خلط را کاهش می دهد.
 4. در حالی که شما در محل کار هستید و یا در خانه استراحت می دهید آب را با وعده های غذایی به جای نوشیدنی های دیگر بنوشید .

 

منبع : www.wikihow.com

ارسال شده در تاریخ 13 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی , طب سنتی | 922 بازدید

درمان طبیعی خلط گلو / با استفاده از دارو ها و درمان های خانگی برای رفع خلط
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است