درمان سردرد تنشی با استفاده از گیاهان دارویی در خانه

سردرد تنشی اولیه نوعی سردرد است .  سردرد تنشی می تواند از چند روز تا چند ماه یا حتی سالها طول بکشد. این احساس تا حدودی  عمدتا به دلیل استرس، اضطراب، افسردگی، حالت تهوع، صرف غذا، کمبود خواب، فشار چشم و یا نشستن در موقعیتی برای مدت زمان طولانی مانند بازی های ویدئویی و یا استفاده از کامپیوتر است.

 

سردرد تنشی

 

خوشبختانه، چند راهکار خانگی در دسترس برای درمان سردرد تنشی وجود دارد که ارزان و موثر هست.

 

درمان خانگی برای سردرد تنشی :

ماساژ :

در ابتدا روی یک صندلی یا رختخواب بنشینید و چراغ ها را کم کنید. با استفاده از پد انگشتان دست ماساژ دور گردن ، گوش و پیشانی شروع کنید و به آرامی و پوست را به عقب و جلو حرکت دهید.

این تکنیک را ادامه دهید تا کل سر خود را بپوشانید. روغن های ضروری مانند رزماری، نعناع، ​​چوب صندل، اسطوخودوس یا یاسمن می توانند به ماساژ اضافه شوند.

 

کافئین :

کافئین یک کلید برای درمان سردرد تنشی است . به گفته محققان، ۶۰ تا ۶۵ درصد افرادی که  قهوه مصرف می کنند، در یک دوره کوتاه مدت سردرد آنها رفع میشود. سردرد تنشی توسط رگ های خونی گسترده تر در اطراف جمجمه ایجاد میشوند و کافئین عروق خونی را کاهش می دهد که باعث کاهش سر درد میشود.

 

سردرد تنشی

 

آب :

نوشیدن آب زیاد بدن را خنک نگه می دارد. از دست دادن آب بدن نیز یکی از دلایلی است که سبب سردرد می شود . آب می تواند به عنوان یک درمان به سردرد تنشی کمک کند.

 

بادام ها :

بادام، منبع خوبی از پتاسیم، ویتامین E و منیزیم، یک ماده معدنی است که به افزایش آرامش عضلات کمک می کند. این شامل مواد شیمیایی برای کاهش درد است که سردرد تنشی شما را کاهش می دهد. حداقل ۸ تا ۱۰ بادام را مصرف کنید یا روغن آن را به آرامی روی پیشانی خود ماساژ دهید.

 

سردرد تنشی

 

عسل :

عسل به عنوان یک درمان موثر برای سردرد  کار می کند . برای درمان  یک قاشق غذاخوری عسل را با یک فنجان آب مخلوط کنید و پس از غذا مصرف کنید. این مطمئنا سر درد شما را کاهش خواهد داد.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : natural-homeremedies.com

 

ارسال شده در تاریخ 13 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی , مغز و اعصاب | 778 بازدید

درمان سردرد تنشی با استفاده از گیاهان دارویی در خانه
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است