درمان زگیل / درمان های طبیعی برای از بین بردن زگیل

زگیل های پوستی ناشی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) می باشند. بیش از ۱۰۰ نوع HPV وجود دارد. به گفته کتابخانه ملی پزشکی آمریکا ، این ویروس باعث ایجاد زگیل در ناحیه صورت، تناسلی و دست ها می شود .انواع درمان زگیل در دسترس هستند. که بر اساس نوع و محل زگیل انجام می شود.

 

درمان زگیل

درمان زگیل تناسلی در خانه با استفاده از درمانهای موضعی انجام نمی شود. زیرا پوست ناحیه تناسلی ظریف است و می تواند آسیب ببیند.

 

راه های درمان زگیل :

سرکه سیب :

استفاده از سرکه سیب یک راه درمان زگیل است . این روش شامل خیساندن پنبه در سرکه سیب و مالش آن بر روی زگیل است.

 

درمان زگیل .

روغن درخت چای :

روغن درخت چای در بسیاری از محصولات زیبایی، صابون ها و شامپو ها یافت می شود . در مطالعات علمی، روغن درخت چای نشان داده شده است که خواص ضد باکتری، ضد قارچی و ضد ویروسی داشته و به بهبود زخم و درمان زگیل ها کمک میکند.

روغن درخت چای دو بار در روز باید به طور مستقیم به زگیل اعمال شود.

 

روغن دارچین :

 دارچین دارای ترکیبات آنتی اکسیدانی و خواص ضد میکروبی است .که برای درمان زگیل ها مفید می باشد. روغن دارچین بسیار قوی است و می تواند پوست را تحریک کند. توصیه می شود که  قبل از استفاده مقدار کمی از روغن دارچین را با سایر اسانس های دیگر یا با روغن حامل، مخلوط کنید .

زنان باردار نباید از روغن دارچین استفاده کنند.

 

روغن پونه کوهی :

روغن پونه حاوی ترکیباتی است که خواص ضد قارچی، آنتی اکسیدان، ضد التهابی و خواص ضد قارچی دارد. اسانس پونه کوهی بسیار متمرکز است و قبل از استفاده از آن باید روغن حامل را رقیق کرد تا از تحریک پوست جلوگیری شود.

 

گل میخک :

روغن گل میخک یک درمان منحصر به فرد است زیرا دارای خواص ضد عفونی کننده و شناخته شده است ، و انتخاب خوبی برای درمان زگیل های دردناک است. همچنین ممکن است برخی از خواص ضد ویروسی داشته باشد که برای درمان زگیل بیشتر مفید خواهد بود.

روغن گل میخک را می توان یک بار در روز به طور مستقیم به منطقه آسیب دیده اعمال کرد.

 

منبع : healthline.

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

درمان طبیعی زگیل

روغن های معطر / ماساژ درمانی با روغن های دارویی

ارسال شده در تاریخ 25 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 922 بازدید

درمان زگیل / درمان های طبیعی برای از بین بردن زگیل
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است