درمان ریزش مو های شما با کمک روغن های گیاهی در خانه

در اینجا ۱۰ روغن برای کمک به درمان ریزش مو به صورت طبیعی وجود دارد که اگر به طور منظم استفاده شود علاوه بر درمان ریزش مو باعث ضخیم شدن مو می شود.

 

درمان ریزش مو

 

۱۰ روغن برای کمک به درمان ریزش مو :

روغن کرچک :

روغن کرچک باعث ضخیم شدن موهای شما میشود.  این روغن حامل به رشد و ضخیم شدن و درمان ریزش مو کمک کند. روغن کرچک همچنین با هر گونه عفونت پوستی مبارزه می کند. روغن کرچک پر از امگا ۳، ویتامین E و پروتئین است.

 

روغن انگور :

روغن انگور دارای اسید آمینه است که به رشد مو کمک می کند و از شکستگی مو جلوگیری می کند. روغن انگور همچنین دارای ویتامین E است که روغن شناخته شده برای ضخیم شدن موها است.

 

درمان ریزش مو

 

 روغن سدر :

روغن سدر یک روغن اساسی برای ضخیم شدن موها به روش طبیعی است.

 

 روغن اسطوخودوس :

روغن اسطوخودوس اسانس دیگری است که باید با روغن حامل مخلوط شود تا در رشد مو موثر باشد. اسطوخودوس یک ضد باکتری است که به درمان شوره سر و خارش کمک می کند. ماساژ پوستی ملایم با اسطوخودوس می تواند باعث کاهش تنش و تقویت پوست شما شود. با افزایش جریان خون، موهای شما به سرعت رشد می کنند.

 

درمان ریزش مو

 

روغن رزماری:

روغن رزماری در صورت استفاده درست باعث رشد فولیکول مو می شود. مراقب باشید هرچند روغن رزماری روغن اساسی است اما باید با روغن حامل مخلوط شود.

 

روغن آویشن :

روغن آویشن جریان خون را در پوست سر افزایش میدهد.و مواد مغذی برای رشد مو سالم را فراهم می کند. آویشن همچنین به کاهش شوره سر و درمان ریزش مو کمک می کند.

 

درمان ریزش مو

 

ویتامین E:

استفاده از ویتامین E خالص به بازسازی سلول ها کمک می کند و به همین دلیل برای مراقبت از پوست و مراقبت از مو بسیار مفید است.

 

روغن نارگیل:

روغن نارگیل باعث رشد مو، تقویت و جلوگیری از آسیب به مو می شود.

 

درمان ریزش مو

روغن جوجوبا :

روغن جوجوبا نرم کننده خوبی برای رطوبت مو است.ب رای تشویق رشد و ضخیم شدن، روغن جوجوبا را روی پوست خود بمالید. این کار را ۵ تا ۴ بار در هفته برای ۵-۷ دقیقه انجام دهید.

 

روغن زیتون:

روغن زیتون دارای مزایای زیادی برای موها است. روغن زیتون به افزایش گردش خون در پوست شما کمک می کند که باعث رشد و جلوگیری از ریزش مو میشود.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : trialsntresses.com

ارسال شده در تاریخ 2 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان | 825 بازدید

درمان ریزش مو های شما با کمک روغن های گیاهی در خانه
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است