درمان دیسمنوره / درمان خانگی قدرتمند برای از بین بردن دیسمنوره

درمان دیسمنوره یا کاهش درد قاعدگی با استفاده از گیاهان دارویی امکان پذیر است. این داروهای خانگی اثرات مستقیم و مثبت بر دیسمنوره دارند و بدون عوارض جانبی درد را کاهش میدهند. در ادامه به معرفی این گیاهان میپردازیم .

 

درمان دیسمنوره

 

درمان دیسمنوره :

درمان دیسمنوره با استفاده از گیاهان به شرح زیر است :

نعنا :

نعناع برای درمان بسیاری از بیماری ها، از جمله اختلالات معده، سوء هاضمه، تهوع و استفراغ استفاده شده است. مصرف چای نعنا به کاهش درد مرتبط با دیسمنوره کمک میکند.

 

زنجبیل :

زنجبیل به طور سنتی برای درمان بیماری مانند آرتریت ، کولیک، اسهال ، و بیماری های قلبی استفاده می شود. زنجبیل را می توانید با جوشاندن آن در آب و نوشیدن آن حداقل ۳ بار در روز برای درمان دیسمنوره استفاده کنید. 

 

درمان دیسمنوره

 

جعفری :

جعفری دارای خواص تنظیم کننده چرخه قاعدگی و خواص ضد درد است. جعفری را می توان با  آب سبزیجات مختلف مانند هویج ، چغندر قند، خیار و گوجه فرنگی برای نتایج خوب مصرف کرد.

 

ریحان :

ریحان ،بسیار محبوب است . تحقیقات نشان می دهد که ریحان حاوی مقادیر زیادی از اژنوول است که به عنوان یک مسکن  عمل می کند. بنابراین ریحان  یکی از بهترین داروهای خانگی برای دیسمنوره است.

 

درمان دیسمنوره

 

گشنیز :

استفاده از گشنیز به طور سنتی یک درمان برای دیسمنوره است.  چندین ساقه گشنیز را در آب بجوشانید و مصرف کنید. 

 

ریشه چغندر :

ریشه چغندر به طور سنتی برای اصلاح اختلالات قاعدگی مصرف می شود.و یک درمان توصیه شده برای دیسمنوره است. مصرف یک لیوان آب چغندر قند روزانه می تواند دیسمنوره را کنترل کند.

 

درمان دیسمنوره

 

دارچین :

دارچین یکی از قدیمی ترین ادویه های شناخته شده برای انسان است. این ادویه همچنین دارای خواص دارویی است که باعث کاهش درد در طول انقباض های قاعدگی میشود.

آلوئه ورا :

آلوئه ورا نیز یکی از داروهای خانگی برای درمان دیسمنوره است. آلوئه ورا دارای ترکیبات آئوائین است که در ارتقای سطح روحی و فعالیت های قاعدگی مؤثر است.

 

درمان دیسمنوره

دانه کنجد :

دانه کنجد به طور سنتی برای مشکلات قاعدگی، به ویژه دیسمنوره توصیه می شود . 

 

تمرین یوگا :

 بسیاری از داروهای تجویز شده در یوگا برای دیسمنوره وجود دارد. تحقیقات انجام شده  نشان داد که یوگا یکی از بهترین درمان های خانگی است. 

 

درمان دیسمنوره

مصرف مایعات داغ :

مصرف مایعات داغ تاثیر مثبتی بر روی شرایطی نظیر دیسمنوره دارد. مایعات داغ باعث بهبود گردش خون و کمک به کاهش درد و گرفتگی عضلات قاعدگی می شوند. با این حال، از چای یا قهوه دور بمانید . کافئین سبب تحریک در روده می شود که درد قاعدگی را بیشتر می کند.

 

رژیم غذایی سالم :

رژیم غذایی سالم برای درمان دیسمنوره ضروری است. رژیم متعادل حاوی پروتئین ها، کربوهیدرات ها ، چربی های غیر اشباع سالم ، ویتامین ها و مواد معدنی برای ایجاد یک بدن قوی و محافظت در برابر این شرایط  ضروری است.

 

 

تمرین منظم :

ورزش منظم در کنترل دیسمنوره موثر است. ورزش غده هیپوفیز را برای آزاد کردن اندورفین ها ، که عامل مرگ و میر ناشی از درد هستند، تحریک می کند و می تواند گرفتگی عضلات قاعدگی را کاهش دهد.

این تنها برخی از داروهای خانگی برای درمان دیسمنوره است که می تواند در خانه با حداقل عوارض جانبی استفاده شود. با این حال، در شرایط شدید و مزمن، مشاوره با متخصص زنان توصیه می شود.

 

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : organicfacts.net

 

 

ارسال شده در تاریخ 21 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , زنان و زایمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 810 بازدید

درمان دیسمنوره / درمان خانگی قدرتمند برای از بین بردن دیسمنوره
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است