درمان خروپف | درمان خروپف با موادطبیعی – چگونه خروپف را درمان کنیم؟

صدای مزاحم خر و پف نه تنها زندگی اجتماعی را مختل میکند بلکه میتواند عواقب و عوارض جدی برای سلامت جسمی ایجاد کند. خبر خوب این است که گیاهان و محصولات طبیعی که در اکثر آشپزخانه ها یافت میشوند گاهی اوقات میتوانند مفیدتر از نسخه ی پزشک , برای درمان خر و پف باشند. در این مجله به موارد برجسته ای اشاره خواهیم کرد که به درمان خروپف کمک میکنند.

 

درمان خروپف.

 

چگونه خروپف را درمان کنیم؟

مراقبت های خانگی برای درمان خروپف

۱/ بخار :

خروپف عمدتا ناشی از تراکم بینی است. یکی از بهترین راه های درمان احتقان بینی این است که بخار استنشاق کنید. شما میتوانید چند قطره روغن اسانس اکالیپتوس یا روغن درخت چای را در آبجوش بریزید و مخلوط کنید , و حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در معرض بخاری که از آبجوش خارج میشود قرار گیرید. شما برای اینکه به نتیجه برسید نیاز به زمان دارید و چند بار این روش را انجام دهید تا به نتایج مطلوب برسید.

درمان خروپف .

۲/ کارداموم:

کارداموم دارای خواصی میباشد که به باز کردن راه تنفسی کمک میکند و میتواند جهت درمان خروپف موثر باشد , نصف قاشق چای خوری کارداموم را به یک لیوان آب اضافه کنید و قبل از اینکه به رختخواب بروید این ترکیب را بنوشید.

۳/ زردچوبه:

زردچوبه یک آنتی بیوتیک قوی میباشد و در بیشتر آشپزخانه ها به راحتی یافت میشود و هنگامی که با شیر مخلوط شود خواص دارویی آن چند برابر میشود.
توصیه میشود نیم ساعت قبل از خواب دو قاشق چای خوری زردچوبه را به یک فنجان شیر اضافه کنید و میل کنید تا به درمان خروپف کمک کند.

 

۴/ گزنه:

یکی دیگر از مواد طبیعی که به درمان خروپف کمک میکند , گزنه میباشد.
یک قاشق غذاخوری گزنه خشک را به آبجوش اضافه کنید و اجازه دهید پنج دقیقه بجوشد و قبل از اینکه به رختخواب بروید این دمنوش را بخورید.

درمان خروپف .
۵/ عسل:

عسل به درمان خروپف کمک زیادی میکند , در صورتی که یک قاشق غذاخوری عسل و یک لیوان آب را مخلوط کنید و قبل از خواب بنوشید میتوانید نتایج آن را ببینید.

 

درمان خروپف

 

نکته:

افرادی که دارای اضافه وزن هستند باید وزن خود را کنترل کنند زیرا افزایش وزن و خروپف با یکدیگر رابطه ی مستقیم دارند.

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 18 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 799 بازدید

درمان خروپف | درمان خروپف با موادطبیعی – چگونه خروپف را درمان کنیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است