درمان خارش پوست / چگونگی از بین بردن خارش پوست

خارش پوست باعث ایجاد ناراحتی زیادی میشود. ما در این مجله قصد داریم شما را با درمان خارش پوست با روش های طبیعی آشنا سازیم .

 

درمان خارش پوست

 

درمان خارش پوست با استفاده از گیاهان دارویی :

۱٫ اسانس روغن درخت چای :

۱۲ قطره روغن درخت چای
۳۰ میلی لیتر هر روغن حامل (نارگیل )

چه کاری باید انجام دهید :

۱۲ قطره روغن درخت چای را به ۳۰ میلی لیتر هر روغن حامل اضافه کنید.
این مخلوط را به مناطق آسیب دیده اعمال کنید.
شما باید این کار را حداقل یک بار در روز انجام دهید، ترجیحا قبل از رفتن به رختخواب.

روغن درخت چای دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش التهاب و قرمزی مرتبط با بثورات کمک می کند. همچنین ضد عفونی کننده و ضد میکروبی است،

 

درمان خارش پوست

روغن اسطوخودوس :

۱۲ قطره روغن اسطوخودوس
۳۰ میلی لیتر نارگیل یا روغن زیتون

چه کاری باید انجام دهید :

۱۲ قطره روغن اسطوخودوس را با ۳۰ میلی لیتر روغن نارگیل مخلوط کنید.
این مخلوط را به مناطق آسیب دیده اعمال کنید.

روغن اسطوخودوس دارای خواص ضد التهابی و ضد درد است. کهمی تواند  به مقابله با تورم، درد و التهاب همراه با بثورات پوستی کمک کند.

 

درمان خارش پوست

روغن اوکالیپتوس :

۱۲ قطره روغن اوکالیپتوس
۳۰ میلی لیتر روغن حامل (روغن نارگیل )

چه کاری باید انجام دهید :

۱۲ قطره روغن اوکالیپتوس را به ۳۰ میلی لیتر هر روغن حامل اضافه کنید.
خوب مخلوط کنید و به بثورات اعمال کنید.

یکی از اجزای اصلی روغن اوکالیپتوس، اکالیپتول است. این ترکیب دارای خواص خنک کننده، تسکین دهنده، ضد التهابی و ضد درد است که می تواند باعث درمان خارش پوست شود.

 

درمان خارش پوست

سرکه سیب :

۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب
½ فنجان آب
پد پنبه ای

چه کاری باید انجام دهید :

یک قاشق غذا خوری سرکه سیب را به نصف فنجان آب اضافه کنید.
یک پد پنبه را در این مخلوط خیس کنید و آن را به بثورات بمالید.
اجازه دهید مخلوط به طور کامل جذب شود.

خواص ضد التهابی و ضد میکروبی سرکه سیب به درمان بثورات پوستی و کاهش علائم کمک می کند.

 

درمان خارش پوست

روغن نارگیل :

روغن نارگیل (به مقدار مورد نیاز)

چه کاری باید انجام دهید :

کمی روغن نارگیل  را در کف دست خود قرار دهید و به آرامی به مناطق آسیب دیده بمالید.
قبل از شستشو آن را ۳۰ تا ۶۰ دقیقه نگه دارید.

روغن نارگیل دارای خاصیت ضد التهابی، ضد درد و ضد میکروبی است. این فعالیت ها می تواند بثورات موجود را تسکین دهد و از عود آن جلوگیری کنند.

 

درمان خارش پوست /

 آلوئه ورا :

ژل آلوئه ورا (به مقدار مورد نیاز)

چه کاری باید انجام دهید :

یژل آلوئه ورا تازه را از گیاه خارج کنید.
به طور مستقیم به بثورات روی پوست خود اعمال کنید.

ژل آلوئه ورا به علت خواص درمانی و ضد التهابی آن به شدت توصیه می شود. این ژل همچنین ضد میکروبی است که به جلوگیری از عود عفونت کمک میکند.

 

درمان خارش پوست

روغن کرچک :

۲ قاشق چای خوری روغن کرچک

چه کاری باید انجام دهید :

کمی روغن کرچک بردارید و آن را به مناطق آسیب دیده بمالید.

حضور اسید ریسینولیک در روغن کرچک باعث کاهش التهاب، تورم و خارش میشود.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : stylecraze.com

 

 

ارسال شده در تاریخ 25 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان | 668 بازدید

درمان خارش پوست / چگونگی از بین بردن خارش پوست
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است