درمان بوی بد دهان | چگونه بوی بد دهان را برطرف کنیم؟

درمان بوی بد دهان _ بوی بد دهان یکی از مشکلات شایع میباشد و شما هنگامی که متوجه این مشکل شُدید باید در اسرع وقت به دنبال راهکارهایی برای رفع این مشکل باشید زیرا بوی بد دهان میتواند بر روابط اجتماعی و شخصی شما تأثیر بگذارد و موجب کاهش اعتماد به نفس شما شود. در این مجله راهکارهایی برای درمان بوی بد دهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

درمان بوی بد دهان

 

درمان بوی بد دهان :

۱/ دارچین:

این‌ گیاه معطر میتواند رشد باکتری ها را در دهان مهار کند زیرا دارای خواص ضد میکروبی میباشد.

تمام کاری که باید انجام دهید این است که سه قاشق دارچین را با یک لیوان آب گرم ترکیب کنید و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه بجوشد و در نهایت این دم نوش را دو بار در روز بنوشید. شما همچنین میتوانید این مایع را به لثه و دندان های خود بکشید و با آن غرغره کنید , سپس آن را از دهان خود بیرون بریزید.

 

درمان بوی بد دهان

۲/ آب نمک:

آب نمک باعث توقف رشد باکتریها میشود. فقط کافیست یک قاشق چای خوری نمک را به مقداری آب گرم بیفزایید و در نهایت با این غرغره کنید.

 

۳/ چای سبز:

چای سبز برای سلامتی دهان و دندان موثر میباشد و میتواند به درمان بوی بد دهان کمک کند زیرا قادر است با باکتری های موجود در دهان مبارزه کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که هر روز ۲ تا ۳ بار چای سبز بنوشید تا از بوی بد دهان رهایی یابید.

 

درمان بوی بد دهان

۴/ جعفری:

شما ممکن است از جعفری برای طعم دادن به غذاها استفاده کنید اما باید بدانید جعفری میتواند به درمان بوی بد دهان نیز کمک کند. هر روز مقداری جعفری بخورید تا تأثیر آن بر درمان بوی بد دهان را مشاهده کنید.

 

درمان بوی بد دهان

 

۵/ روغن درخت چای:

این عصاره به طور طبیعی برای درمان بیماری های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد. خواص ضد باکتریایی روغن درخت چای سبب شده که این عصاره به گزینه ای عالی برای درمان بوی بد دهان تبدیل شود.

شما باید دو قاشق چای خوری روغن درخت چای را به مقداری آب آشامیدنی اضافه کنید و از این ترکیب به عنوان دهانشویه استفاده کنید , به مدت ۳ دقیقه اجازه دهید این ترکیب درون دهان شما بماند و سپس آن را بیرون بریزید. برای به دست آوردن بهترین ننایج دو بار در روز این روند را تکرار کنید.

 

۶/ آب:

یکی از آسان ترین راهکارها برای درمان بوی بد دهان , نوشیدن آب میباشد. خشکی دهان یکی از دلایل بوی بد دهان میباشد و در صورتی که به مقدار زیاد آب بنوشید این مشکل رفع خواهد شد.

 

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 30 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , دهان و دندان , طب سنتی | 781 بازدید

درمان بوی بد دهان | چگونه بوی بد دهان را برطرف کنیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است