معرفی بهترین روش های خانگی برای درمان بثورات پوستی

درمان بثورات پوستی _ بثورات پوستی در اثر آلرژی، اگزما، نیش حشرات، آکنه، عرق کردن و عوامل دیگر اتفاق می افتد. گاهی تحریک شامپو، لوازم آرایشی، صابون یا مواد شوینده نیز می تواند منجر به بثورات شود.

آلرژی های پوستی ممکن است در اثر عفونتهای قارچی، باکتری یا ویروسی ایجاد شوند. برای درمان بثورات پوستی روش های زیر را امتحان کنید.

 

 درمان بثورات پوستی

 

بهترین روش های خانگی برای درمان بثورات پوستی :

روغن زیتون :

 • روغن زیتون به بهبودی پوست کمک می کند، زیرا حاوی ویتامین E و آنتی اکسیدان است. همچنین پوست را آرام می کند و خارش را کاهش می دهد.
 •  ترکیبی از روغن زیتون و عسل را روزی چند بار روی بثورات خود بمالید.
 • همچنین کمی پودر زردچوبه را به روغن زیتون اضافه کنید و دو یا سه بار در روز برای چند روز استفاده کنید. زردچوبه خواص ضد باکتری و ضد التهابی غنی است که باعث خارش می شود.
 • به غیر از روغن زیتون، روغن کرچک و روغن نارگیل نیز به طور طبیعی به بهبود زخم کمک می کند.

 

درمان بثورات پوستی

جوش شیرین :

 • جوش شیرین در درمان بثورات پوستی  و همچنین در از بین بردن خارش و التهاب مفید است.
 • کمی جوش شیرین را به آب اضافه کنید و هر روز در منطقه آسیب دیده اعمال کنید.
 • مخلوطی از جوش شیرین با  روغن نارگیل نیز برای درمان بثورات پوستی مفید است.

 

بلغور جو دو سر :

 • بلغور جو دو سر به عنوان یک گزینه موثر با توجه به خواص آرام بخش و ضد التهابی آن عمل می کند.  به خصوص در درمان بثورات پوستی ، آفتاب سوختگی و آلرژی ها مفید است.
 • یک فنجان بلغور جو دو سر را در آب گرم حمام مخلوط کنید و حداقل ۱۵ یا ۲۰ دقیقه آن را خیس کنید و برای درمان بثورات استفاده کنید.

 

درمان بثورات پوستی

آلوئه ورا :

 • با توجه به خواص ضد باکتری، ضد قارچ، ضد التهابی و نرم کننده آن، آلوئه ورا برای درمان تعدادی از بیماری های پوستی از جمله بثورات پوستی عالی است.

 

سرکه سیب :

 • سرکه سیب سیب خام و ارگانیک یک درمان خانگی معمول برای درمان بثورات پوستی و کاهش خارش است. مقدار اسید استیک آن به مقابله با عفونت های پوستی و یا آلرژی پوست کمک می کند که می تواند باعث ایجاد یا تشدید مشکل شود.
 • یک پنبه  را در سرکه سیب و روی منطقه آسیب دیده قرار دهید.
 • اگر شربت سیب سرکه باعث سوزش شود، قبل از اعمال روی پوست آن را با آب رقیق کنید.

 

درمان بثورات پوستی

بابونه :

 • بابونه برای درمان بثورات بسیار مفید است.  خارش پوست را آرام و التهاب را کاهش می دهد.
 • یک پارچه را با چای بابونه خیس کنید و آن را به عنوان یک فشرده در منطقه آسیب دیده قرار دهید – دو یا سه بار در روز تکرار کنید.

 

گشنیز :

 • گشنیز یک راه موثر برای درمان بثورات پوستی به خواص ضد التهابی و ضد عفونی کننده آن است.
 • یک کاسه از برگ های گشنیز را در ناحیه آسیب دیده اعمال کنید – یک بار یا دو بار در روز برای چند روز این کار را تکرار کنید.
 • یک قاشق چای خوری بذر گشنیز را در آب شستشو دهید، این چای را یکبار در روز برای چند روز مصرف کنید تا منطقه آسیب دیده بهبود یابد.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : hdfchealth.com

ارسال شده در تاریخ 5 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان , طب سنتی | 865 بازدید

معرفی بهترین روش های خانگی برای درمان بثورات پوستی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است