درمان اوریون / آشنایی با درمان های خانگی برای مقابله با اوریون

اوریون یک بیماری ویروسی است که باعث تب؛ سردرد, درد عضلانی, خستگی و کوفتگی می شود. یک بیماری غدد بزاقی است که در اثر ویروسی خاص رخ می دهد. در همان ابتلا باید از بیمار مراقبت کرده و او را سریعا درمان اوریون را شروع کرد. معمولاً دختران و پسران ۵ تا ۱۵ ساله به بیماری اوریون مبتلا می شوند. اوریون در کودکان کوچکتر از ۵ سال بندرت دیده شده است.

 

درمان اوریون .

درمان اوریون :

  • درمان اوریون در ابتدا بستری ساختن کودک است.
  • همچنین گرم نگه داشتن گوش ها و همچنین رعایت کامل بهداشت و تغذیه سبک و نیمه مایع و غرغره با آب اکسیژنه رقیق برای درمان اوریون موثر است.
  • در حال حاضر کودکان را با تلقیح واکسن اوریون از ابتلای به این بیماری مصون نگه می دارند.

 

غذای مریض :

  • غذای بیمار حتی المقدور شیر و برنج باشد.
  • از مصرف غذاهای بودار و سرخ شده به کلی اجتناب شود.

 

پیاز نرگس :

  • پیاز نرگس که خوب کوبیده شده باشد را با نبات ساییده مخلوط کنید. به روی ورم گلو بگذارید موثر است.

 

درمان اوریون .

آب نارنج و آب غوره :

  • آب نارنج ، غوره و سرکه را مخلوط کنید. با انگشت آرام به روی برآمدگی بمالید.

 

شاه توت :

  • آب شاه توت تازه همراه با تاجریزی که مخلوط شده باشند را بر روی ورم گلو بمالید. قدر هم غرغره کنید. باید در تمام مدت بیماری معده سبک بوده و غذاهای نرم و زود هضم مانند شیره آش ساده ، فرنی بدون گلاب و هل میل نمود.

 

عناب :

  • عناب را بشکافید، به طوری که گوشت آن از پوستش جدا شود تا آب بتواند در زیر پوست آن رسوخ کند. سپس آن را بخیسانید.
  • بعد که کاملا خیس خورد، آن را با پارچه ای تمیز کاملا صاف کنید. از این نوشابه هر روز به بیمار بدهید.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

آبله مرغان در کودکان / اقدامات خانگی درمان آبله مرغان

تقویت سیستم دفاعی بدن |خوراکیهایی برای عملکرد بهتر دستگاه ایمنی

ارسال شده در تاریخ 23 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , درمان , طب سنتی | 923 بازدید

درمان اوریون / آشنایی با درمان های خانگی برای مقابله با اوریون
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است