درمان اضطراب / روغنهای ضروری برای مبارزه با اضطراب

اضطراب یک مشکل بسیار رایج است. هر گونه تغییر ساده در برنامه روزانه من می تواند باعث ایجاد تنش و اضطراب شود. ما در این مطلب سعی داریم شما را با درمان اضطراب به وسیله ی روغن های گیاهی آشنا کنیم.

داروهایی برای درمان اضطراب وجود دارد. داروهای اضطراب با عوارض جانبی و مشکلات ایمنی مانند خطر ابتلا به اعتیاد همراه هستند. داروهای ضد اضطراب نیز به عنوان آرامبخش شناخته می شوند. آنها سیستم عصبی را کاهش می دهند که به نوبه خود باعث ایجاد یک اثر آرام بخش می شوند.

این داروها هنگام مخلوط شدن با آنتی هیستامین ها، داروهای ضد افسردگی و / یا الکل نیز می توانند کشنده باشند.

 

درمان اضطراب

 

 اسانس های شگفت انگیز برای درمان اضطراب مزمن :

 ۱٫ اسانس رزماری :

اسانس رزماری یک روغن اسانس قوی مرکب است که باعث ایجاد اثرات تقویت کننده می شود.

 

درمان اضطراب

 

۲٫ اسانس اسطوخودوس :

آروماتراپی با اسانس اسطوخودوس کورتیزول سرم را کاهش میدهد. کورتیزول سرم یک بازیکن کلیدی در پاسخ بدن به استرس است.

 

۳٫ اسانس روغن کلم بروکلی :

روغن کلم بروکلی پاک کردن ذهن را فراهم می کند. اسانس روغن کلم بروکلی  می تواند ذهن را آرام و پاک کند و اضطراب را کاهش دهد.

 

درمان اضطراب

چگونگی استفاده از روغن های ضروری برای درمان اضطراب :

این که آیا اضطراب شما در چه مکانی به وجود می آید، روغن های ضروری به آسانی در هر کجا استفاده می شوند و به سرعت کار می کنند. روغنهای ضروری خود را به هر کجا که میروید، با خود ببرید.

  • در طول یک حمله اضطراب، یک قطره اسانس را بر روی کف دست خود بکشید و آن را استشمام  کنید.
    یک قطره یا دو قطره اسانس را به یک دستمال سفره بمالید و آن را در مناطق مختلف خانه قرار دهید.
    روغن را در یک ظرف شیشه ای بریزید و یا ۳ قطره روغن را به  آب حمام اضافه کنید تا به درمان اضطراب کمک کند.

 

مترجم یک دکتر

منبع : davidwolfe.com

 

 

ارسال شده در تاریخ 1 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع روانشناسی , سلامتی , طب سنتی | 556 بازدید

درمان اضطراب / روغنهای ضروری برای مبارزه با اضطراب
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است