درمان آلوپسی / معرفی داروهای گیاهی برای درمان آلوپسی

اصطلاح پزشکی برای ریزش مو یا طاسی  در انسان هر دو جنس آلوپسی است. از دست دادن مو می تواند یک تجربه تهاجمی باشد و می تواند منجر به استرس، اضطراب و حتی اختلال احساسی شود. بنابراین، مهم است که قبل از اینکه طاسی کامل شود، به درمان آلوپسی بپردازیم.

 

درمان آلوپسی

 

آلوپسی عمدتا روی مو روی سر تاثیر می گذارد، اما می تواند  همچنین در ابرو و پوبیس رخ دهد . بسته به نوع درمان که بیمار انتخاب می کند، دوباره رشد مو امکان پذیر است. درمان آلوپسی که در بیمارستان ها، کلینیک های خصوصی و حتی سالن ها داده می شود بسیار گران است . بنابراین، بسیاری از افراد مبتلا به آلوپسی در حال حاضر از داروهای گیاهی استفاده میکنند. این داروها بسیار گران نیستند و در درمان آلوپسی به طور کامل موثر هستند . با این حال، قبل از شروع هر گونه درمان گیاهی، باید با پزشک و متخصص گیاه شناسی مشورت کنید.

 

داروهای گیاهی برای درمان آلوپسی :

چای سبز  :

چای سبز در درمان آلوپسی مردانه بسیار موثر است. چای سبز حاوی آنزیم های مفید  به نام کایتچین ها است . کاتچین ها برای جلوگیری از رشد آنزیم های ۵-آلفا ردوکتاز که مسئول تبدیل تستوسترون به DHT، محصولی هستند که فولیکول های مو را متزلزل می کنند، شناخته شده است. توصیه می شود مردان مبتلا به آلوپسی باید ۷-۹ لیوان چای سبز را در روز بخورند برای حداقل ۲ ماه آنها بهبود قابل توجهی در تراکم مو خود خواهند داشت.

 

درمان آلوپسی

 

گزنه :

این گیاه به طور کامل همانند چای سبز برای درمان آلوپسی کار می کند. گیاه در هر دو کپسول و همچنین فرم قرص در دسترس است .میزان توصیه شده برای مصرف دوز گیاه کمتر از ۶۰mg و بیش از ۵۰۰mg در روز است. این گیاه به طور موفقیت آمیز برای درمان ریزش مو در مردان مورد استفاده قرار گرفته است، همچنین از سرطان پروستات جلوگیری می کند.

 

 

آب میوه پیاز :

آب پیاز در درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد. آب میوه پیاز ثابت شده است که در درمان آلوپسی نیز موثر است. پیاز حاوی آنزیم هایی است که فولیکول های مو را تحریک می کنند و موجب رشد موهای جدید می شوند. برای درمان آلوپسی  آب پیاز را روزانه بر روی پوست سرخود بمالید. بگذارید۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند و سپس با شامپو بشویید.

 

درمان آلوپسی

 

روغن کنجد :

روغن کنجد اغلب در آشپزی استفاده می شود و مزایای سلامتی زیادی دارد. با این حال، بسیاری از مردم نمی دانند که روغن کنجد (که از یک نوع خاص از گیاه حاصل می شود) در رشد مو مفید است. روغن کنجد باید کمی گرم شود و با روغن نارگیل مخلوط شود. این ترکیبی از روغن ها باید روزانه به پوست سر ماساژ داده شود. این درمان را به طور منظم به مدت سه ماه انجام دهید.

 

 

روغن براهمی :

براهمی یک گیاه عالی برای رشد مو است. زنان در هند از زمان های قدیم از این گیاه استفاده کرده اند تا موهایشان را طولانی، ضخیم و سالم نگه دارند. این گیاه در شکل روغن، پودر و همچنین فرم کپسول موجود است. مالش روغن براهمی بر روی پوست سر هر روز نه تنها به رشد دوباره مو کمک می کند، بلکه موهای قوی و براق را نیز حفظ می کند.

 

درمان آلوپسی

 

روغن های ضروری :

روغنهای اساسی مانند درخت چای،اسطوخودوس ، گل رز و غیره، از گیاهان تهیه می شوند. مطالعات نشان داده است که استفاده  ترکیبی از روغنهای ضروری مانند رزماری، آویشن، چوب سدر و اسطوخودوس باعث تحریک فولیکول های مو می شود. با این حال،روغن های ضروری همیشه باید قبل از اعمال روی پوست سر یا پوست با روغنهای حامل مانند بادام ترکیب شوند. ماساژ ترکیبی از روغن روزانه باعث رشد مو در ۴ تا ۶ ماه خواهد شد.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : natural-homeremedies.com

ارسال شده در تاریخ 22 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , داروها , طب سنتی | 914 بازدید

درمان آلوپسی / معرفی داروهای گیاهی برای درمان آلوپسی
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است