درمان آب سیاه / بهترین درمان های خانگی برای گلوکوما یا آب سیاه

در حال حاضر راه های بسیاری برای درمان آب سیاه وجود دارد. که شما را با برخی گزینه های دارویی آشنا می کنیم.

گلوکوم  یا آب سیاه یک گروه از بیماری های چشم است.  که احتمالا باعث آسیب به عصب بینایی چشم می شود. این وضعیت به طور گسترده ای  یکی از علل برجسته  کوری می باشد.

 

درمان آب سیاه .

درمان آب سیاه با بهترین روش های خانگی :

هنو هیچ درمانی برای آب سیاه وجود دارد ؛ با این حال، اگر سریع تشخیص داده شود، می تواند کنترل و درمان شود. این درمان ها کمک می کند تا فشار مایع در داخل چشم کاهش یابد و از این طریق مانع از بین رفتن بینایی بیشتر شود. بعلاوه استفاده از قطره چشم تجویز شده یا جراحی چشم، برخی از داروهای خانگی برای درمان آب سیاه و کاهش فشار داخل چشم مفید است.

 

۱٫ دانه های کتان :

یکی از قوی ترین درمان های خانگی ، استفاده از دانه های کتان است. این ماده تازه حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است  که به مهار رشد فشار داخل چشم کمک می کند. مصرف روزانه میوه های کتان می تواند به از بین بردن علائم گلوکوم کمک کند.علاوه بر مقابله با این مشکل، دانه های کتان نیز به طور گسترده ای برای کاهش سطح کلسترول و همچنین مبارزه با بیماری های قلبی استفاده می شود.

 

درمان آب سیاه .

۲٫ اسفناج :

اسفناج می تواند به عنوان یکی از معتبرترین داروهای خانگی برای درمان مشکلات مرتبط با چشم باشد.اسفناج دارای کاروتنوئیدها است که نقش حیاتی در عملکرد مناسب با بافت شبکیه و بافت چشم دارد.

 

۳٫ زغال اخته :

با توجه به ظرفیت آنتی اکسیدان ها، زغال اخته یکی از بهترین داروهای خانگی برای درمان گلوکوم می باشد. این میوه حاوی ترکیباتی است که به پیشگیری از آسیب های شدید به چشم برای مدت زمان طولانی کمک می کند.

انواع توت سیاه رنگ مانند زغال اخته و خربزه نیز برای چشم ها بسیار سالم هستند.

 

۴٫  باقلا :

باقلا  باعث کاهش فشار در چشم می شود و دارای خواص اساسی برای مقابله با گلوکوم است. مصرف روزانه باقلا به کاهش علائم آب سیاه کمک می کند. قبل از مصرف آنها را خشک کنید.

 

۵٫ استفاده از رژیم غذایی سالم :

استفاده از رژیم غذایی سالم برای کمک به سلامتی شما ضروری است.  برخی از مواد مغذی که با ویتامین ترکیب می شوند، برای سلامتی چشم شما بسیار ضروری هستند. مانند گیاهان برگ سبز، ماهی هایی که دارای اسیدهای چرب امگا ۳ هستند.  عادت های غذایی سالم بهترین درمان های خانگی برای درمان آب سیاه است.

 

۶٫ پیاده روی :

قدم زدن می تواند تا حدودی به درمان آب سیاه کمک کند و بینایی را بهبود بخشد. به گفته برخی از محققین،  پیاده روی در صبح زود تأثیر منفی روی سلامت چشم شما دارد. جالب توجه است، راه رفتن بر روی چمن سبز مفید است از آنجا که رنگ چمن می تواند چشم ها را تسکین دهد و از چشمان شما در برابر بیماری های چشم محافظت کند.

 

۷٫ یوگا :

باور کنید یا نه، یوگا یکی از درمان های خانگی شگفت انگیز برای درمان آب سیاه است. به طور معمول، پرانایاما می تواند به درمان بیماری های چشم کمک کند. علاوه بر این،  هدف یوگا تنظیم تنفس است. جریان خون را افزایش می دهد و از علت اصلی بیماری های چشم جلوگیری می کند.

 

درمان آب سیاه .

۸٫ آب هویج :

هویج حاوی ویتامین A است برای چشم شما ضروری است تا سالم باشند. شما می توانید هویج را با گیاهان برگ سبز مانند اسفناج ترکیب کنید تا بهترین نتایج را بدست آورید. اسفناج بسیار مغذی است و می تواند به کاهش استرس بر روی چشم کمک کند.

شما باید ۲۰۰ میلی لیتر آب هویج و ۲۰۰ میلی لیتر آب اسفناج را تهیه کنید. با هم مخلوط کنید و در طول روز میل کنید.شما می توانید این آب سالم را ۳ تا ۴ بار در هفته میل کنید. این مخلوط  یکی از ساده ترین درمان های خانگی برای آب سیاه است.

 

۹٫ رازیانه :

رازیانه برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است.

۲ تا ۳ قاشق غذاخوری از دانه های رازیانه با ۲۰۰ میلی لیتر آب برای ۵ تا ۷ دقیقه بجوشانید . و هر روز میل کنید.

 

 

منبع : authorityremedies.com

 

ارسال شده در تاریخ 2 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع چشم , درمان , سلامتی , طب سنتی | 1,031 بازدید

درمان آب سیاه / بهترین درمان های خانگی برای گلوکوما یا آب سیاه
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است