درماتیت چیست؟ – درمان های خانگی طبیعی برای درمان درماتیت

درماتیت یک گروه از بیماری پوستی است باعث التهاب در بدن می شود. همچنین به عنوان اگزما شناخته شده است. در طول این بیماری، خارش، پوست قرمز و بثورات بر بدن شما ظاهر می شود. ممکن است پوست شما ضخیم شود.و می تواند در قسمت های مختلف بدن و در تمام سنین افراد رخ دهد. این مشکل باعث ایجاد آلودگی پوستی می شود . در این مقاله، شما را با برخی از درمان های طبیعی درماتیت آشنا می کنیم.

 

درماتیت

 

درماتیت چیست؟

یک بیماری پوستی است که باعث التهاب و خارش روی پوست می شود.  انواع مختلف درماتیت مانند تماسی، آتوپیک، درماتیت سبورئیک وجود دارد. یک بیماری است که باعث تورم، خارش و احساس سوزش روی پوست می شود. این بثورات هیچ الگوی خاصی ندارند. افرادی که مبتلا به درماتیت حاد میباشند، به طور معمول دارای لکه های قرمز خوشه ای و پوسته پوسته  هستند. افراد مبتلا به درماتیت مزمن دچار سخت شدن پوست می شوند.

برخی از علل شایع عبارتند از واکنش های آلرژیک، شرایط محیطی، سموم در بدن و عوامل ارثی.

 

 

درمان های خانگی برای درمان درماتیت :

تغذیه :

تغذیه در دفاع از بدن در مقابل بیماری های مختلف نقش مهمی دارد. اگر شما تمام ویتامین ها، پروتئین ها و مواد معدنی را مصرف کنید، بیماری نمی تواند به شما حمله کند. همیشه یک رژیم متعادل داشته باشید با خوردن غذای سالم از بدن خود محافظت کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا سلامت  خود را بدون هیچگونه مشکلی حفظ کنید.

 

سیر :

سیر یک ترکیب شیمیایی ضد قارچی قوی و آنتی بیوتیکی دارد. معمولا سیر در آشپزی در زمان پخت و پز استفاده می شود. اما پخت و پز ممکن است باعث آسیب به ماده فعال سیر خام شود. شما باید سیر را به قطعات کوچک تقسیم کنید و پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه آن را بخورید.این بهترین درمان برای درماتیت است.

 

درماتیت

 

 

روغن درخت چای :

روغن درخت چای بهترین روغن  برای درمان درماتیت است. زیرا دارای خواص ضد التهابی، ضد قارچی، ضد میکروبی، ضد باکتری، ضد عفونی کننده و آنتی اکسیدانی است که می تواند بسیاری از مشکلات پوستی را درمان کند. ۲۰ قطره روغن درخت چای را با ½ فنجان روغن نارگیل مخلوط کنید. این محلول را روی پوست آسیب دیده خود قرار دهید.

 

روغن جوجوبا :

روغن جوجوبا برای مشکلات پوستی بسیار مفید است. ترکیبات ویتامین E در این روغن وجود دارد. از نظر شیمیایی شبیه به روغن طبیعی پوست یا پوست طبیعی است.  دست ها را با آب تمیز بشویید و آنها را خشک کنید. روغن جوجوبا را در ناحیه آسیب دیده پوست خود بمالید . این کار را دو بار یا سه بار در روز تکرار کنید.

 

 

 

تیم ترجمه یک دکتر

منبع : ehowremedies.com

ارسال شده در تاریخ 11 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان | 980 بازدید

درماتیت چیست؟ – درمان های خانگی طبیعی برای درمان درماتیت
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است