درد پشت چیست ؟ | چگونه میتوانیم درد پشت را درمان کنیم؟

عوامل مختلفی میتوانند منجر به درد پشت شوند مانند نشستن در مقابل یک رایانه برای ساعت های طولانی و یا ایستادن در یک صف برای مدت طولانی.

 

درد پشت.

 

چه مواردی باعث درد پشت میشوند؟

▪️آرتروز

▪️تشک بی کیفیت

▪️فعالیت فیزیکی مداوم

▪️فعالیت های ورزشی سخت

▪️الگوی نادرست بدن هنگام خواب

▪️جابجایی اجسام سنگین

▪️و…

در صورتی که درد پشت شما شدید میباشد توصیه میشود با پزشک مشورت کنید تا برای درمان موثر شما را راهنمایی کند اما در صورتی که درد پشت شما شدتی ندارد میتوانید از راه حل های ساده ای که در این مجله آورده ایم استفاده کنید.

 

چگونه درد پشت را درمان کنیم؟

۱/نوشیدنی زنجبیل و شیر:

شما میتوانید برای درمان درد پشت یک قاشق چای خوری پودر زنجبیل را با یک لیوان شیر گرم ترکیب کنید و برای خوش طعم کردن آن مقداری عسل به آن بیفزایید و هر شب یکبار این نوشیدنی را بخورید. این نوشیدنی دارای خواص ضد التهابی میباشد و توانایی مبارزه با عوامل مرتبط با درد پشت را دارد.

 

درد پشت

 

۲/ زردچوبه و شیر:

یک فنجان شیر گرم و یک قاشق چای خوری زردچوبه را ترکیب کنید و مصرف نمایید شما میتوانید برای خوش طعم ساختن این نوشیدنی , کمی عسل به آن بیفزایید.
زردچوبه با کورکومین بارگذاری میشود که میتواند به درمان درد پشت کمک کند. شما میتوانید دو بار در روز از این ترکیب استفاده کنید.

 

۳/ پکیج حرارت دادن:

شما میتوانید بسته هایی گرم را در منطقه آسیب دیده قرار دهید تا باعث درمان دردپشت شما شود .

 

۴/ چای زنجبیل:

۱یا۲قطعه زنجبیل را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید و مقداری عسل برای عطر و طعم بهتر به آن بیفزایید و بخورید. شما میتوانید از این چای دوبار در روز استفاده کنید زیرا این دمنوش دارای اثرات ضد درد و ضد التهابی میباشد.

 

درد پشت

۵/ چای ریحان:

چای ریحان میتواند برای درمان درد پشت مورد استفاده قرار گیرد. چند برگ ریحان خشک را به یک فنجان آبجوش بیفزایید و کمی عسل به آن بیفزایید و از این نوشیدنی ۲تا۳بار در روز استفاده کنید.

 

۶/ دوش گرم:

در صورتی که به دنبال راهی آسان برای درمان درد پشت هستید توصیه میشود , دوش گرم را امتحان کنید. شما میتوانید برای اینکه اثربخشی این روش را افزایش دهید اسانس اسطوخودوس به آب وان بیفزایید و درون این آب قرار بگیرید.

 

درد پشت

۷/ ماساژ دهید:

ماساژ میتواند به درمان درد  کمک کند. شما میتوانید پشتتان را با روغن های گیاهی به طور منظم ماساژ دهید. توصیه میشود از شخصی بخواهید تا پشت شما را ماساژ دهد تا به نحو موثرتری روغن گیاهی با تمام قسمت های پوست تماس پیدا کند.

روغن های گیاهی مانند روغن بادام , روغن زیتون و روغن نارگیل حاوی خواص ضد درد و ضد التهابی میباشند که میتوانند به درمان درد پشت کمک کنند.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 25 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , سلامتی , طب سنتی | 802 بازدید

درد پشت چیست ؟ | چگونه میتوانیم درد پشت را درمان کنیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است