درد معده / درمان خانگی طبیعی برای تسکین درد معده را بخوانید.

گر شما در حال خواندن این مقاله هستید تا اطلاعات اولیه و همچنین درمان های خانگی برای درد معده را بدانید. انتخاب شما مناسب است. در این مطلب ، ما همه اطلاعات بسیار مفید را به شیوه ای ساده ارائه می دهیم .

 

 درد معده .

 درمان خانگی طبیعی برای تسکین درد معده :

 

۱/ تخم مرغ :

تخم مرغ حاوی پروتئین زیادی است که انرژی را به بدن تزریق می کند.

روش ۱: تخم مرغ های خام

۲ تخم مرغ خام خاما را بخورید و سپس مقدار زیادی آب بنوشید.
تخم مرغ یک لایه محافظ در معده ایجاد می کنند، در حالی که پروتئین موجود در تخم مرغ باعث کاهش میزان الکل در شراب و آبجو می شود.

روش ۲: تخم مرغ پخته شده

خوردن تخم مرغ های پخته شده می تواند از جذب الکل در معده شما جلوگیری کند.  شما فقط نیاز به خوردن ۲-۳ تخم مرغ پخته دارید.

 

۲٫ آب :

شما باید آب زیادی بخورید تا درد معده را تسکین دهید. نوشیدن آب یک راه مفید برای کاهش میزان اسید اوریک در خون است.

 

۳٫ قهوه :

کافئین موجود در قهوه باعث تحریک اعصاب شما می شود و  به گردش خون کمک می کند. این یک راه سریع برای کاهش درد معده است.

 

۴٫ آب نارگیل :

درمان بعدی در این لیست از داروهای خانگی نوشیدن آب نارگیل است. آب نارگیل دارای عطر تازه ای است که غنی از مواد مغذی و مواد معدنی لازم برای بدن است.  علاوه بر این، آب نارگیل حاوی مقادیر بالایی از پتاسیم است. که به بدن کمک می کند تا سریع درد معده بهبود یابد.

 

۵٫ موز :

موز دارای ریزمغذی ها و ویتامین هایی می باشد . شما فقط نیاز به خوردن ۱-۲ موز رسیده برای بهبود پتاسیم بدن خود دارید.

 

۶٫ گوجه فرنگی :

گوجه فرنگی حاوی بسیاری از مواد مغذی و مواد معدنی مورد نیاز برای بازیابی بدن است. علاوه بر این، حاوی مقدار زیادی ویتامین C و آنزیم هایی است که برای حفاظت از کبد مفید هستند. همچنین حاوی فسفاته قند است که باعث کاهش تعادل مقدار قند در بدن و کمک به متابولیسم در بدن شما می شود.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

سوزش معده |چه بخوریم تا به سوزش معده مبتلا نشویم؟

معده عصبی ، نشانه های معده عصبی چیست ؟

ارسال شده در تاریخ 7 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 985 بازدید

درد معده / درمان خانگی طبیعی برای تسکین درد معده را بخوانید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است