درد قفسه سینه یا آنژین / علت شایع درد قفسه سینه و درمان طبیعی آن

آنژین شایعترین بیماری در جهان توسعه یافته است. این علائم یا بیماری با بیان درد در وسط سینه است. این درد قفسه سینه به علت انسداد یا انقباض ناشی از انقباض عروق کرونر است. که باعث می شود قلب خون کافی برای حفظ فعالیت هایش را نداشته باشد. در این نقطه، قلب دچار کمبود اکسیژن برای پمپاژ خون است. به عبارت دیگر، آنژین  زمانی اتفاق می افتد که نیاز اکسیژن قلب بیش از توانایی عرضه شریان های عروق کرونر باشد.

آنژین معمولا زمانی اتفاق می افتد که شما سعی می کنید کاری را انجام دهید. این علائم هنگام استراحت می تواند ناپدید شود. در موارد شدید، ممکن است حتی زمانی که شما از حداقل استحکام یا استراحت استفاده می کنید رخ می دهد. در این زمان، آنژین صدری آنژین ناپایدار یا سندرم حاد کرونری نامیده می شود.

شما ممکن است هنگام بالا رفتن از پله ها، حمل بارهای سنگین، احساس خشم، کار در هوای گرم و یا خیلی سرد، بیش از حد غذا خوردن، داشتن رابطه جنسی و غیره، درد قفسه را داشته باشید. اگرچه در مراحل اولیه، آنژین بر زندگی تاثیر نمی گذارد،اما  پزشکان و متخصصان همیشه توصیه میکنند که این وضعیت را در اسرع وقت درمان کنید. زیرا ممکن است نشانه بیماری دیگری باشد.

 

درد قفسه سینه .

علل شایع درد قفسه سینه :

  • بیماری های قلبی عروقی
  • بیماری ریفلاکس معده به مری
  • تنگ شدن دستگاه تنفسی
  • اضطراب یا اختلالات عصبی
  • انفارکتوس میوکارد
  •  نارسایی کبدی
  • نارسایی کلیه
  • سیگار مکرر یا قرار گرفتن در معرض دود سیگار
  • دیابت
  • چاقی

برخی از علل دیگر این بیماری عبارتند از : سن بالا، فشار خون بالا، تری گلیسیرید بالا یا سطح کلسترول بالا و عوامل ژنتیکی.

 

نشانه های رایج آنژین :

درد و ناراحتی علائم اولیه آنژین است. درد ممکن است در قفسه سینه ایجاد شود و گاهی به عقب، گردن، شانه چپ و حتی بازو (به ویژه بازوی چپ) گسترش یابد. گاهی اوقات بیمار ممکن است علائمی مانند سوزش سر دل و یا سوء هاضمه داشته باشد. آنژین ممکن است شامل علائم مانند عرق کردن ، حالت تهوع ، خستگی،  سرگیجه یا مشکل تنفس  شود.

 

درمان :

آژین می تواند به صورت هفتگی، ماهانه، یا حتی سالانه ظاهر شود یا بیمار مبتلا به حمله قلبی باشد. اگر درد قفسه سینه شما ادامه پیدا کند و حتی پس از استراحت یا مصرف دارو، متوقف نشود، ممکن است نشانه ای از حمله قلبی باشد. لطفا بلافاصله به اورژانس  مراجعه کنید و یا به نزدیک ترین بیمارستان برای معاینه مستقیم و درمان اضطراری بروید.

 

درمان های خانگی برای درمان درد قفسه سینه :

۱/ -۳ گل میخک از سیر خام را هر روز بخورید.

۲/  چند تکه زنجبیل  را  هر روز بخورید.

۳/  قاشق چای خوری پودر زردچوبه را با یک لیوان آب مخلوط کنید، سپس این مخلوط را بجوشانید و میل کنید.

۴/ وقتی گرسنه می شوید برگ های ریحان را بجوید.

۵/  ۱-۲ لیوان چای یونجه  را هر روز بخورید.

۶/  سویا را به رژیم روزانه خود اضافه کنید.

۷/  ۳-۴ لیوان چای سبز را هر روز بخورید.

۸/ انگور را بخورید یا از عصاره دانه انگور استفاده کنید تا خطر بیماری های قلبی را کاهش دهید.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

فعالیت جنسی و بیماری قلبی / بیماری قلبی، مانع فعالیت جنسی نیست.

بیماری های قلبی ، آشنایی با علایم شایع بیماری های قلبی

ارسال شده در تاریخ 5 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی , قلب و عروق | 947 بازدید

درد قفسه سینه یا آنژین / علت شایع درد قفسه سینه و درمان طبیعی آن
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است