خواص چای نعناع چیست و چرا چای نعناع را بنوشیم ؟

نعناع یک گیاه معطر است و از گیاهان بومی مدیترانه میباشد اما در سراسر جهان کشت میشود. چای نعناع باید بخشی از رژیم غذایی شما باشد زیرا دارای خواص زیادی برای سلامتی است و میتواند در بهبود عملکردهای بسیاری از ارگان های بدن مؤثر باشد.

 

چای نعناع .

 

خواص چای نعناع چیست؟

۱/ سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند:

چای نعناع ضد میکروبی است و این جمله به این معنا است که میتواند با عفونت ها و ویروس ها مبارزه کند. بیماری های فصلی مانند آنفولانزا , سرما و تب بر سیستم ایمنی اثر میگذارند و موجب تضعیف این سیستم میشوند , در صورتی که شما چای نعنا بنوشید میتوانید این علائم را کاهش دهید.

۲/ استرس را از شما دور میکند:

چای نعنا دارای خواص ضد اسپاسم و آرامش بخش است که به شما کمک میکند تا آرامش ذهنی بیشتری داشته باشید و استرس را کاهش دهید. چای نعناع تازه علاوه بر کاهش استرس , موجب آرام شدن ذهن و داشتن خواب راحت میشود.

 

چای نعناع

۳/ خواص ضد التهابی و ضدعفونی دارد:

التهاب پوست و مفاصل را میتوان با نوشیدن منظم چای نعناع درمان کرد. چای نعناع یک راه حل مناسب برای تعادل سطحPH است و موجب بهبود گردش خون در سراسر بدن میشود.

۴/ به کاهش وزن کمک میکند:

اگر به دنبال راه حلی آسان و کم هزینه برای کاهش وزن هستید , نوشیدن چای نعنا , انتخاب خوبی میباشد زیرا ترکیبات موجود در آن میتواند به کاهش سریع چربی ها کمک کند.

 

چای نعناع

۵/ به درمان سردرد کمک میکند:

نوشیدن یک فنجان چای نعناع گرم میتواند به شما در درمان سردرد و میگرن کمک کند و باعث آرام شدن اعصاب مغز شود .

۶/ به افزایش تمرکز کمک میکند:

چای نعناع دارای مزایایی میباشد که میتواند عملکرد شناختی و تمرکز را افزایش دهد. عطر و رایحه نعناع میتواند مغز را تحریک کند و بر هیپوکامپ تاثیر مثبت بگذارد.

 

چای نعناع

 

۷/ بوی بد دهان را از بین میبرد:

جویدن چند برگ نعناع و یا نوشیدن چای نعنا میتواند در رفع بوی بد دهان موثر باشد زیرا دارای خواص ضد میکروبی میباشد که باکتری های دهان را از بین میبرد.

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 12 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع دسته‌بندی نشده | 739 بازدید

خواص چای نعناع چیست و چرا چای نعناع را بنوشیم ؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است