خواص چای نعناع / مزایای بهداشت و زیبایی شگفت انگیز در نوشیدن چای نعناع

در این مجله قصد داریم شما را با مزایای شگفت انگیز بهداشت و زیبایی و خواص چای نعناع آشنا سازیم.

نعناع یک گیاه است که دارای اثر خنک کننده و همچنین عطر وسوسه انگیز است. این یک گیاه چند منظوره است. چای نعناع که با از افزودن برگ نعناع به آب تهیه می شود، دارای خواص فوق العاده ای است .

 

خواص چای نعناع.

 

خواص چای نعناع برای سلامتی بدن :

تقویت سیستم ایمنی بدن :

همه افراد سیستم ایمنی قوی ندارند که موجب بیماری آن ها می شود. نعناع دارای خواص ضد میکروبی است که نه تنها سرفه و سرماخوردگی را درمان می کند، بلکه باعث می شود که میکروب هایی که مسئول آن هستند نیز کشته شوند. همچنین باعث می شود که سیستم ایمنی بدن تقویت شود.

 

رفع اختلال خواب :

نعناع دارای خواص خنک کننده و همچنین اثر آرام بخش  است. بیشتر افراد به کافئین معتاد می شوند که سطح اضطراب بدن را افزایش می دهد. از طرف دیگر چای نعناع کمک می کند تا از تمام فشارهای روز خلاص شوید.و به شما کمک می کند تا در طول شب بهتر بخوابید.

 

کمک به زنان در شیرده :

چای نعناع حاوی خواص ضد التهابی و ضد سپتیک است که سبب کاهش خارش، قرمزی و عفونت های پوست می شود. به طور کلی، زنان شیرده با این مشکلات مواجه می شوند، زیرا نوک پستان آنها  در معرض درد، تحریک و خارش قرار می گیرد. چای نعناع کمک می کند تا زنان از این مشکل خلاص شوند.

 

سطح کلسترول بدن را کاهش می دهد :

یکی از خواص چای نعناع این است که سطح کلسترول بدن را کاهش می دهد . نوشیدن چای نعناع به صورت روزمره کلسترول بد را از بدن شما خارج میکند.

 

به کاهش وزن کمک می کند :

چای نعناع کمک می کند کالری ها را بسوزانید و نیاز به غذاهای ناخواسته را که باعث چاقی می شوند. را کاهش میدهد.

 

مزایای زیبایی چای نعناع :

از شما در برابر آفتاب سوختگی ها محافظت میکند :

چای نعناع  غنی از امگا ۳، ویتامین های A و C است که برای پوست ضروری است. پوست را در برابر آفتاب سوختگی محافظت می کند. چای نعناع را روی پوست خود بمالید، یا با مخلوط کردن آن با پاک کننده های معمولی چهره خود را پاکسازی کنید.

 

ریزش مو را کاهش می دهد :

دلیل اصلی کاهش رشد مو، افزایش ساییدگی مو است. چای نعناع نه تنها به رشد مو کمک می کند، بلکه مانع از ریزش مو می شود. نعناع باعث می شود ریشه مو قوی شود.  چند قطره چای نعناع را در روغن معمولی موی خود یا شامپو اضافه کنید و کاملا روی پوست سر بمالید.

 

 

منبع : ehowremedies.com

ارسال شده در تاریخ 9 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی | 827 بازدید

خواص چای نعناع / مزایای بهداشت و زیبایی شگفت انگیز در نوشیدن چای نعناع
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است