خواص سرکه سیب چیست و چرا سرکه سیب را به برنامه غذایی خود بیفزاییم؟

خواص سرکه سیب _ سرکه سیب میتواند به عنوان یک درمان خانگی برای بهبود بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار گیرد. برخی از افراد ادعا میکنند که با استفاده ی روزانه از سرکه سیب توانسته اند نتایج مثبتی را به دست آورند.‌در این مجله به معرفی برخی از خواص سرکه سیب خواهیم پرداخت.

خواص سرکه سیب .

خواص سرکه سیب چیست؟

۱/ به کاهش وزن کمک میکند:

سرکه سیب فرایند متابولیسم و سم زدایی بدن را افزایش میدهد. شما میتوانید قبل از صرف وعده های غذایی , ۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک فنجان آب ترکیب کنید و بنوشید تا اشتهای شما کاهش پیدا کند. اگر در حال حاضر اضافه وزن دارید میتوانید روی سرکه سیب حساب باز کنید.

 

خواص سرکه سیب

 

۲/ قند خون را کنترل میکند:

سرکه سیب حاوی اسید استیک میباشد و در صورتی که قبل از وعده های غذایی مصرف شود میتواند قتد خون را کنترل کند.

 

۳/ به کاهش فشارخون و کلسترول کمک میکند:

در صورتی که کلسترول افزایش پیدا کند منجر به حمله و سکته های قلبی میشود. گفته شده است که یکی دیگر از خواص سرکه سیب کمک به کاهش فشارخون و کلسترول میباشد. با توجه به تحقیقاتی که انجام گرفته است افرادی که به همراه سالاد , سرکه سیب استفاده میکنند کمتر در معرض بیماری های قلبی قرار میگیرند.

خواص سرکه سیب

۴/ سوزش سر دل را کاهش میدهد:

وقتی بدن شما بیش از حد اسیدی باشد شما دچار سوزش سر دل خواهید شد. اسید استیک موجود در سرکه سیب میتواند به کاهش ریفلاکس کمک کند و سطح PH را کاهش دهد. شما میتوانید قبل از هر وعده ی غذایی یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب ترکیب کنید و بنوشید.

 

۵/ آکنه را درمان میکند:

یکی دیگر از خواص سرکه سیب , ضد التهابی بودن آن است که میتواند درمانی موثر برای رفع آکنه باشد. جالب است بدانید سرکه سیب در بسیاری از محصولات زیبایی به کار برده میشود.

 

خواص سرکه سیب

۶/ به تقویت موها کمک میکند:

اگر موهای شما دچار خشکی و شکنندگی شده است میتوانید یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را با مقداری آب مخلوط کنید و بر روی سرتان بمالید تا موهایتان تقویت شود . شما میتوانید از این روش چند بار در هفته استفاده کنید تا تاثیر آن را ببنید.

 

۷/ به سفیدی دندان ها کمک میکند:

انگشتتان را به سرکه سیب آغشته کنید و بر روی دندان هایتان به مدت ۶۰ ثانیه بمالید و در نهایت دهانتان را شست و شو دهید.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 10 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 858 بازدید

خواص سرکه سیب چیست و چرا سرکه سیب را به برنامه غذایی خود بیفزاییم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است