خواص زنجبیل برای پوست / بررسی مزایای استفاده از زنجبیل برای پوست

همه ما خواص زنجبیل را می شناسیم. اما چند نفر از شما از خواص زنجبیل برای پوست آگاهی دارید ؟ این مقاله را بخوانید و بدانید چرا باید این ریشه را در رژیم زیبایی خود داشته باشید. و از خواص زنجبیل برای پوست آگاه شوید.

 

خواص زنجبیل برای پوست .

 

خواص زنجبیل برای پوست :

۱٫رفع آکنه :

زنجبیل آنتی سپتیک قوی است که باکتری های آکنه را می کشد. و مناسب انواع پوست است. از آب زنجبیل برای شست و شو پوست مبتلا به آکنه استفاده کنید.

 

۲٫ به عنوان معجزه ضد پیری :

زنجبیل حاوی حدود ۴۰ عنصر آنتی اکسیدانی است. ابه عنوان معجزه ضد پیری کار می کند و به شما در جوان ماندن کمک می کند.

 

خواص زنجبیل برای پوست .

۳٫ زخم های پوست را از بین می برد.

خواص آنتی اکسیدانی زنجبیل به کاهش زخم ها کمک می کند و رنگ پوست شما طبیعی نگه میدارد.

مراحل:

یک تکه زنجبیل را بردارید.
آن را به ناحیه آسیب دیده پوست خود بمالید.
بگذارید آب به طور طبیعی خشک شود.
سپس آن را بشویید.
این کار را ۲-۳ بار در روز تکرار کنید . زخم شما به زودی ناپدید می شوند.

 

۴٫ درمان آفتاب سوختگی :

زنجبیل می تواند به طرز جادویی آسیب های ناشی از آفتاب سوختگی را درمان کند و پوست را به زیبایی طبیعی خود بازگرداند.

 

خواص زنجبیل برای پوست .

 

۵٫ درمان التهاب :

شما می توانید از روغن زنجبیل برای درمان پوستی که ملتهب و تحریک شده است استفاده کنید. مخلوط چند قطره روغن زیتون و روغن زنجبیل برای تسکین پوست آسیب دیده مفید است.

 

۶٫ برای درمان سلولیت :

ماساژ با روغن زنجبیل باعث کاهش سلولیت و کاهش درد ورید واریسی میشود.

 

دستور العمل ماسک صورت زنجبیل برای پوست :

 

یک قاشق غذاخوری آب انگور تازه، ۲ قاشق غذاخوری اسانس گل رز و ½ قاشق غذا خوری عسل را مخلوط کنید.
با توپ پنبه ای این مخلوط را بر صورت و گردن خود بمالید.
بعد از ۲۰ دقیقه با پاک کننده ملایم آن را بشویید.
این کار را به طور منظم برای درخشان شدن پوست تکرار کنید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : rewardme.in

 

ارسال شده در تاریخ 16 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , زیبایی , طب سنتی | 897 بازدید

خواص زنجبیل برای پوست / بررسی مزایای استفاده از زنجبیل برای پوست
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است