خواص رازیانه | فواید رازیانه _ خواص رازیانه برای بدن چیست؟

خواص رازیانه

رازیانه ظاهری شبیه به کرفس دارد و طعم و مزه ی آن را بیشتر افراد دوست دارند.

به نظر میرسد ابتدا رازیانه در فنانال , در مناطق مدیترانه ای شروع به رشد کرد اما امروزه در بسیاری از کشورها مانند هند , روسیه و ایالات متحده رشد میکند. رازیانه جز سبزیجات زمستانی در نظر گرفته شده است زیرا برداشت آن معمولا در اواخر پاییز اتفاق می افتد و به شدت در غذاهای زمستانی مانند انواع سوپ مورد استفاده قرار میگیرد.

امروزه استفاده از رازیانه فراتر از استفاده در وعده های غذایی میباشد و از آن در محصولات بهداشتی و یا برای درمان برخی بیماری ها استفاده میشود. اگر تا به حال از رازیانه استفاده نکرده اید مطمئن هستیم بعد از خواندن این مجله و آشنایی با خواص رازیانه , تمایل زیادی به مصرف آن پیدا خواهید کرد.

 

خواص رازیانه

 

خواص رازیانه برای بدن چیست؟

۱/ به پایین آوردن سطح کلسترول کمک میکند:

غذاهایی که دارای فیبر زیادی هستند , میتوانتد به کاهش سطح کلسترول خون کمک کنند و خوشبختانه رازیانه از این قاعده خارج نیست. رازیانه مانع از رسوب کلسترول در دیواره ی شریان ها میشود.

۲/ از سلامت پوست پشتیبانی میکند:

یکی دیگر از خواص رازیانه , تأمین سلامتی پوست میباشد. رازیانه حاوی مقدار زیادی ویتامینC میباشد که میتواند اثر رادیکال های آزاد بر پوست را خنثی کند و این عامل در کاهش سرعت پیری پوست موثر است. ویتامینC نیز در تولید کلاژن که یک پروتئین ساختاری بسیار مفید است موثر میباشد .

خواص رازیانه

 

۳/ به کاهش فشارخون کمک میکند:

هنگامی که سطح سدیم در بدن زیاد باشد فشار خون افزایش پیدا میکند , رازیانه غنی از پتاسیم میباشد که میتواند به کاهش فشارخون کمک کند.

 

۴/ کم خونی را درمان میکند:

درمان کم خونی یکی دیگر از خواص رازیانه میباشد. رازیانه دارای آهن و اسیدآمینه ای به نام هیستیدین میباشد که میتواند باعث تولید هموگلوبین شود و فرایند ساخت خون در بدن را افزایش دهد.

 

خواص رازیانه

۵/ عملکرد مغز را بهبود میبخشد:

چیزهای زیادی وجود دارند که میتوانند عملکرد مغز را بهبود بخشند یکی از این موارد , رازیانه میباشد. رازیانه دارای خواص باکتریایی میباشد و سبب به جریان افتادن خون در مغز میشود و همچنین خطر ایجاد لخته های خونی را کاهش میدهد.

۶/ در کنترل آلرژی های فصلی موثر است:

آلرژی های فصلی موجب اختلال در تنفس میشوند که رازیانه در رفع این اختلالات موثر است. همچنین رازیانه دارای ترکیبی شناخته شده به نامcineoleمیباشد که میتواند به درمان آسم کمک کند و مخاط موجود در ریه ها را کاهش دهد.

 

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 23 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی | 910 بازدید

خواص رازیانه | فواید رازیانه _ خواص رازیانه برای بدن چیست؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است