خواص توت فرنگی برای کودکان / مزایای سلامت توت فرنگی

خواص توت فرنگی برای کودکان بسیار زیاد است. مزایای بهداشت توت فرنگی برای کودکان شامل حفاظت از کبد، منبع غنی از ویتامین C، منبع خوبی از کلسیم و منبع خوبی از فسفر و قابل توجهی از فولات است. توت فرنگی بدون شک یکی از محبوب ترین میوه ها در جهان است. توت فرنگی با طعم شیرین، بافت آبدار و رنگ قرمز روشن آن مشهور است.

توت فرنگی در سراسر جهان بسیار محبوب است که در انواع مختلفی از غذاهایی مانند  آب میوه، کیک، بستنی، شیرینی و حتی شکلات استفاده می شود.

 

خواص توت فرنگی برای کودکان

ارزش غذایی  توت فرنگی :

آب
۹۰٫۹۵ گرم

انرژی
۳۲ کیلوکالری

پروتئین
۰٫۶۷ گرم

کل لیپید
۰٫۳۰ گرم

کربوهیدرات
۷٫۶۸ گرم

فیبر رژیمی
۲ گرم

قند
۴٫۸۹ گرم

کلسیم
۱۶ میلی گرم

اهن
۰٫۴۱ میلی گرم

منیزیم
۱۳ میلی گرم

فسفر
۲۴ میلی گرم

پتاسیم
۱۵۳ میلی گرم

سدیم
۱ میلی گرم

فلز روی
۰٫۱۴ میلی گرم

ویتامین سی
۵۸٫۸ میلی گرم

تیامین
۰٫۰۲۴ میلی گرم

ریبوفلاوین
۰٫۰۲۲ میلی گرم

نیاسین
۰٫۳۸۶ میلی گرم

ویتامین B-6
۰٫۰۴۷ میلی گرم

فولاد
۲۴ گرم

 

خواص توت فرنگی برای کودکان

آیا می توان توت فرنگی را به نوزادان داد؟

اگرچه توت فرنگی یکی از پرطرفدار ترین میوه ها در جهان است، اما با واکنش های آلرژیک همراه است. از این رو بهتر است از توت فرنگی برای نوزادان  اجتناب شود تا آنها حداقل یک ساله شوند. اگر خانواده شما سابقه آلرژی داشته باشد، می توانید از آنها جلوگیری کنید.

 

خواص توت فرنگی برای کودکان :

در اینجا برخی از خواص توت فرنگی برای کودکان را برای شما آورده ایم.

منبع غنی ویتامین C: 

ویتامین C یک ویتامین ضروری است که نمی تواند توسط بدن ما پردازش شود و به طور منظم باید به منظور بهینه سازی عملکرد بدن تجدید شود. ویتامین C سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد. با سرماخوردگی، بیماری های چشم، اسکوربو و غیره مبارزه می کند. توت فرنگی  یک منبع خوب ویتامین C است. می توانید به کودک بدهید تا میزان ویتامین C را حفظ کند.

 

منبع خوب کلسیم و فسفر: 

توت فرنگی مقدار قابل توجهی از کلسیم و فسفر را فراهم می کند. رشد کودک شما بستگی به میزان کلسیم مصرفی آن در هر روز دارد. همانطور که همه ما می دانیم، کلسیم برای رشد استخوان و همچنین برای توسعه و عملکرد عضلات، قلب و عصب ضروری است. از سوی دیگر، فسفر نیز در توسعه استخوان همراه با بهبود هضم، تجزیه پروتئین، ترمیم سلول ها و واکنش های شیمیایی مختلفی که در بدن وجود دارد، کمک می کند.

 

از کبد محافظت می کند: 

کبد یکی از ارگانیزم های مهم بدن ماست. برای محافظت از کبد، مقدار زیادی از توت فرنگی را به کودک خود بدهید. توت فرنگی حاوی آنتی اکسیدان است که از استرس اکسیداتیو جلوگیری می کند که موجب آسیب به کبد می شود.

 

منبع خوب فولات: 

توت فرنگی منبع خوبی از فولات یا اسید فولیک است. اسید فولیک برای نوزادان و کودکان نوپا بسیار مهم است. فولات به تولید گلبول های قرمز و مفید برای توسعه مغز  کمک می کند.

 

 

خواص توت فرنگی برای کودکان .

 

اقدامات و راهنمایی هایی که در هنگام دادن توت فرنگی به فرزندانتان باید انجام شود :

همه ما آگاه هستیم که توت فرنگی ها در سراسر جهان بسیار محبوب هستند و توسط کودکان و بزرگسالان به طور یکسان مصرف میشود. با این حال، توت فرنگی می تواند به طور بالقوه خطرناک باشد، نه برای بزرگسالان بلکه برای نوزادان. توت فرنگی می تواند آلرژی ایجاد کند. باید از مصرف آن اجتناب شود تا زمانی که کودک حداقل یکسال شود.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : parentinghealthybabies.com

ارسال شده در تاریخ 17 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , سلامتی , طب سنتی | 808 بازدید

خواص توت فرنگی برای کودکان / مزایای سلامت توت فرنگی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است