آشنایی با ادویه ای که خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش می دهد .

یک مطالعه جدید نشان داده است که ادویه ای به نام زردچوبه می تواند خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش دهد. همچنین این ادویه غنی از آنتی اکسیدان ها است، دارای خواص ضد پیری قوی است و مزایای ضد التهابی آن بی نظیر است.

 

حمله قلبی.

 

زردچوبه از مغز محافظت می کند، از التهاب جلوگیری می کند و حتی می تواند به بدن در مبارزه با سرطان کمک کند. زردچوبه همچنین منافع شگفت انگیزی برای قلب دارد. در یک مطالعه منتشر شده در مجله آمریکایی قلب و عروق نوشته شده است که  عصاره زردچوبه می تواند خطر حمله قلبی را با ۵۶ درصد کاهش دهد.

 

زردچوبه سلامت قلب را به اندازه ورزش بهبود می بخشد :

در سال ۲۰۱۲، یک مطالعه منتشر شده در مجله تحقیقات تغذیهای بیان کرد که مصرف زردچوبه می تواند سلامت قلب و عروق خود را به اندازه ورزش ایروبیک بهبود بخشد . آیا شما تعجب می کنید که آیا واقعا این امکان وجود دارد؟ این همه بخاطر وجود ماده ای به نام کورکومین در زردچوبه است.

اینم مطالعه به مدت ۸ هفته و شامل ۳۲ زن یائسه بود که به سه گروه تقسیم شدند. زنان به گروه کنترل،  گروه تمرین یا یک گروه کورکومین قرار گرفتند. محققان با استفاده از اندازه گیری جریان انسداد شریان شریانی، پوشش داخلی عروق خونی را کنترل کردند. اختلال در این عملکرد یکی از دلایل اصلی توسعه آترواسکلروز است . آترواسکلروز یک بیماری است که در آن پلاک در داخل رگ ها ایجاد می شود و می تواند منجر به حمله قلبی، سکته مغزی و حتی مرگ شود.

 

حمله قلبی.

پس از هشت هفته، محققان دریافتند که انسداد جریان متصل شده به طور قابل توجهی در گروه کورکومین و گروه تمرین به طور قابل توجهی افزایش می یابد. محققان نتیجه گرفتند: که انجام منظم تمرینات ورزشی هوازی و کورکومین به طور قابل توجهی باعث بهبود عملکرد اندوتلیال می شود.

 

زردچوبه برای جلوگیری از حمله قلبی :

در حالی که زردچوبه نباید جایگزین ورزش جسمانی شود، مطالعات نشان می دهد که دارای فوایدی برای سلامت قلب و عروقی است. در اینجا نحوه مصرف زردچوبه برای جلوگیری از حمله وجود دارد:

  •  هر روز به مدت هشت هفته، ۱۵۰ میلی گرم عصاره زردچوبه (برابر ۲۵ میلی گرم کورکومین) را مصرف کنید. در پودر زردچوبه، محتوای کورکومین معمولا ۲٪ است.
  • همچنین می توانید یک قاشق چای خوری زردچوبه را روزانه مصرف کنید یا کپسول عصاره زردچوبه را خریداری و مصرف کنید.
  •  اضافه کردن زردچوبه به رژیم غذایی شما ساده ترین راه برای استفاده از مزایای آن است.

 

مترجم یک دکتر

منبع : davidwolfe.com

ارسال شده در تاریخ 3 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع طب سنتی , قلب و عروق , گیاهان دارویی | 715 بازدید

آشنایی با ادویه ای که خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش می دهد .
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است