خارش چشم / علت ، علایم و درمان فوری خارش چشم ها

اعتقاد بر این است که خارش چشم عمدتا به علت آلرژی یا برخی عفونت ها می باشد. علاوه بر این، عوامل دیگری که باعث خارش چشم می شوند عبارتند از خشکی چشم، استفاده از لنزهای تماسی، بهداشت چشم ضعیف، تماس با مواد خارجی مانند گرد و غبار، حشرات و شن و ماسه.

 

خارش چشم .

علائم خارش چشم چیست؟

در اینجا برخی از علائم شایع خارش چشم وجود دارد:

 • احساس سوزش در چشم وجود دارد.
 • پلک ها ملتهب شده اند.
 • چشم قرمز می شود.
 • تخلیه از چشم ها وجود دارد.
 • شما ممکن است به نور حساس باشید.

داشتن خارش چشم ، یک مشکل جدی نیست. با این حال، باعث ناراحتی زیادی می شود.

 

 درمان خانگی موثر برای خارش چشمها :

 1. یکی از اولین درمان های موضعی برای رفع خارش، کمپرس سرد است. این درمان به شما کمک می کند تا درد و ناراحتی را به سرعت از بین ببرید.
 2. بابونه را می توان برای فشرده سازی در چشم های خارش دار  استفاده کرد و یا چشم ها را با چای بابونه بشویید.
 3. خیارها به کاهش التهاب و همچنین علائم حساس خارش کمک می کنند. چند تکه خیار را برش بزنید و ۱۵ دقیقه روی چشم قرار دهید.
 4.  آب گل رز که خالص است را آماده کنید. دو بار در روز چشم ها را با آن بشویید.
 5. مقدار کافی هویج را بپزید . آنها را در یک مخلوط کن  قرار دهید تا آب را بگیرید. سپس آب آن را هر روز مصرف کنید.
 6. شستشو چشم با  روغن کرچک نه تنها به درمان  کمک می کند بلکه چشم های زیبا را نیز به شما هدیه می دهد.
 7. شما می توانید از انواع مختلف سبزیجات موجود در آشپزخانه خود مانند خیار، پیاز، نارنجی و غیره کمپرس سرد تهیه کنید. و بر روی چشم ها قرار دهید.  تا درد و خارش را برطرف کنید.

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

عفونت چشم نکاتی درباره علت ، علایم و درمان عفونت چشم

دانه های چربی اطراف چشم

ارسال شده در تاریخ 3 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع چشم , داروها , درمان , سلامتی , طب سنتی | 948 بازدید

خارش چشم / علت ، علایم و درمان فوری خارش چشم ها
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است