حذف اسکار آکنه / نکات نحوه حذف اسکار آکنه به صورت طبیعی

آکنه یک تومور کوچک نامنظم بر روی سطح پوست است. آکنه به  علت تغییر غدد عرق و منافذ، شکل درماتیت است . آکنه می تواند ناشی از التهاب منافذ یا دلایل دیگر مانند عدم مراقبت از پوست، رژیم غذایی و شیوه زندگی باشد. آکنه  همیشه چیزی نگران کننده و ترسناکی است. اگر چه این چیز ترسناک به پایان می رسد،اما پیامدهای آن یک کابوس است. به گفته متخصصین پوست، برای هر ۵ نفر مبتلا به آکنه، تا ۴ نفر احتمال ابتلا به اسکار آکنه دارند. در این مطلب نکاتی درباره حذف اسکار آکنه را آورده ایم.

حذف اسکار آکنه .

علل شایع اسکار آکنه :

  • درمان آکنه از راه نادرست
  • صورت خود را بطور نامناسب میشویید.
  • قرار گرفتن در معرض خورشید.
  • رژیم غیر منطقی
  • مراقبت از پوست در راه نادرست

 

نکات در مورد چگونگی حذف اسکار آکنه از صورت  :

۱٫ از آب لیمو تازه استفاده کنید.

آب لیمو دارای عوامل سفید کننده پوست  است و می تواند به طور موثر کمک کند تا آثار زخم را کاهش دهد. آب لیمو غنی از ویتامین C است که برای پوست بسیار مفید است.

۲٫ از عسل استفاده کنید.

عسل یک راه طبیعی برای کاهش آکنه و حذف زخم های آکنه است زیرا عسل دارای خواص ضد باکتری است.

 

۳٫ استفاده از آلوئه ورا :

ژل آلوئه ورا یک ماده طبیعی و خوش خیم است که برای درمان سوختگی ها، زخم ها و حذف اسکار آکنه استفاده می شود. آلوئه ورا همچنین پوست را مرطوب می کند، باعث محو شدن زخم های آکنه می شود.

 

۴٫  از کره ی یخ استفاده کنید :

به جای ساخت کیک های یخ از آب، میتوانید از مکعب یخ از چای سبز استفاده کنید و از این مکعبهای یخی برای حذف سریع زخم های آکنه استفاده کنید. چای سبز خواص ضد التهابی بسیار خوبی دارد. این چیزی است که شما برای درمان زخم های آکنه نیاز دارید.بنابراین، لطفا این نوک را ۲-۳ بار در روز اعمال کنید تا بهترین نتایج را بدست آورید.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

انواع آکنه و روش های درمانی آن چیست؟

یک روش آیورودایی برای درمان آکنه

ارسال شده در تاریخ 1 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 743 بازدید

حذف اسکار آکنه / نکات نحوه حذف اسکار آکنه به صورت طبیعی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است