حالت تهوع | درمان خانگی برای رفع و بهبود حالت تهوع

به احساس ناراحت کننده ای که در قسمت فوقانی معده به وجود می آید , حالت تهوع یا استفراغ میگویند. تمایل شدید به استفراغ , علامت اصلی حالت تهوع میباشد. اما گاهی اوقات دیده میشود شخصی بدون هیچ علامتی از استفراغ , حالت تهوع داشته باشد.

 

حالت تهوع .

علائم حالت تهوع به این شکل میباشند:

✔️معده درد
✔️ضعف
✔️اندوه
✔️استرس
✔️اوغ زدن
✔️گیجی
✔️سرگیجه

 

تهوع ممکن است به علت هایی که به آن ها اشاره میکنیم به وجود آید:

✔️شخص مبتلا به میگرن میباشد.
✔️مبتلا بودن به عفونت معده.
✔️فرد دچار مسمومیت غذایی شده است.
✔️شخص دچار افسردگی و تنفر شدید و نگرانی میباشد.
✔️استفاده ی زیاد از الکل.
✔️شخص آپاندیس دارد.
✔️شیمی درمانی.
✔️به قسمتی از سر شخص , آسیب وارد شده است.
✔️بازگشتن اسید معده به مری.
✔️بانوانی که قاعدگی را تجربه میکنند.
✔️شخص دچار گرمازدگی شده است.
✔️بانوانی که باردار میباشند.
✔️شخص دچار دیابت میباشد.
✔️و…

 

حالت تهوع .

درمان خانگی حالت تهوع:

۱/ زنجبیل:

برای رهایی از حالت تهوع میتوانید از زنجبیل استفاده کنید. کافیست زنجبیل آسیاب شده را هنگام دم کردن چایی به آن بیفزایید و یا اینکه زنجبیل را بجوید.(کودکان زیر دو سال از این روش استفاده نکنند)

۲/ قرص نعناع:

برای اینکه حالت تهوع شما رفع شود , آب نبات نعنایی را در دهان خود قرار دهید و بمکید. همچنین میتوانید از چای نعناع استفاده کنید.

۳/ کمپرس سرد:

اگر تهوع دارید , کمپرس سردی را پشت گردنتان بگذارید. از یک بسته یخ میتوانید به عنوان کمپرس استفاده کنید.
اگر شخصی که حالت تهوع دارد , در صورتی که دراز کشیده است , کمپرس یخ را باید زیر گردنش قرار دهید.
و اگر شخص نشسته است , کمپرس یخ را پشت گردنش قرار دهید.

 

۴/ آب برنج:

استفاده از آب برنج , برای درمان حالت تهوع , روش مناسبی میباشد.

۵/ جوش شیرین:

ابتدا یک و نیم قاشق غذاخوری جوش شیرین را به آب گرم بیفزایید و سپس مصرف کنید. توجه داشته باشید که خانم های باردار نباید از این روش استفاده کنند.

۶/ بادیان رومی:

یک چهارم غذاخوری بادیان رومی را به یک دوم فنجان آب جوش بیفزایید و ترکیب کنید. اجازه دهید ۵دقیقه خیس بخورد , سپس این ترکیب را صاف کنید و حداقل روزی یکبار از این روش استفاده کنید.

 

 

ارسال شده در تاریخ 16 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 773 بازدید

حالت تهوع | درمان خانگی برای رفع و بهبود حالت تهوع
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است