جوانه های شبدر | چرا جوانه های شبدر را به رژیم غذایی خود بیفزاییم؟

جوانه های شبدر سرشار از مواد مغذی میباشند که میتوانند موجب سلامتی شما شوند. شما میتوانید جوانه های شبدر را به سالاد و یا ساندویچ خود اضافه کنید و یا اینکه به عنوان میان وعده میل کنید , دقت داشته باشید برای تهیه ی جوانه های شبدر باید در مکانی تاریک و خشک بذر شبدر , جوانه بزند و زمانی که احساس کردید جوانه ها به خوبی رشد کرده اند آنها را درون یخچال قرار دهید.

جوانه های شبدر .

۴ اونس جوانه شبدر حاوی مواد مغذی زیر میباشد:

▪️سدیم:
۵میلی گرم

▪️کل چربی:
۱گرم

▪️کربوهیدرات :
۳گرم

▪️فیبرغذایی:
۲ گرم

▪️پروتئین :
۳ گرم

▪️ویتامین A:
۲درصد

▪️ویتامینC :
۱۰درصد

▪️کلسیم:
۲درصد

▪️آهن :
۴درصد

چرا جوانه های شبدر را به رژیم غذایی خود بیفزاییم؟

۱/ سموم را دفع میکنند:

جوانه های شبدر میتوانند عملکرد کبد را بهبود بخشند و سموم را از بدن شما خارج کنند. همچنین جوانه های شبدر میتوانند سیستم ایمنی را تقویت کنند و گردش خون را افزایش دهند.

۲/ از سرطان پیشگیری میکند:

جوانه های شبدر , دارای فیتوکمیکال و ایزوفلاون میباشند که این ترکیبات باعث کاهش سلول های سرطانی در بدن میشود.

۳/ از کم خونی جلوگیری میکند:

کم خونی زمانی رخ میدهد که گلبول های قرمز به اندازه کافی در بدن شما وجود نداشته باشند. کم خونی ناشی از کمبود آهن میباشد , این جوانه ها غنی از آهن هستند و در صورتی که مورد استفاده قرار گیرند میتوانند بخشی از آهن موردنیاز روزانه شما را تامین کنند.

جوانه های شبدر
۴/ در کاهش وزن موثر است:

چاقی یک مشکل جدی است نه فقط برای بزرگسالان بلکه نوجوانان را نیز تهدید میکند. یکی از راه های مقابله با چاقی داشتن رژیم غذایی سالم میباشد. جوانه های شبدر حاوی فیبر میباشند که میتوانند گرسنگی را از بین ببرند و شما را برای مدت بیشتری سیر نگه دارند.

۵/ عملکرد مغز را بهبود میبخشد:

شما میتوانید با افزودن جوانه شبدر به رژیم غذایی , از بیماری هایی مانند آلزایمر و زوال عقل جلوگیری کنید , زیرا جوانه شبدر حاوی آهن میباشد و آهن میتواند به تامین اکسیژن در جریان خون کمک کند و با توجه به اینکه مغز ۲۰درصد از اکسیژن موجود در خون را مصرف میکند شما میتوانید با مصرف جوانه شبدر عملکرد مغز را بهبود بخشید.

جوانه های شبدر
۶/ برای پوست مناسب است:

این جوانه ها یک منبع خوب از ویتامینC میباشند که میتوانند پوست را از آسیب های خورشید و اشعه ماوراءبنفش حفظ کنند و به درمان بیماری هایی مانند اگزما و پسوریازیس کمک کنند.

۷/ منبعی از موادمعدنی میباشد:

بدن شما به موادمعدنی مختلفی نیاز دارد تا بتواند به درستی کار کند , خوشبختانه جوانه های شبدر غنی از چندین ماده معدنی است که شامل: کلسیم , آهن و فسفر میباشد.

 

۸/ با پوکی استخوان مبارزه میکند:

جوانه های شبدر منبع خوبی از کلسیم هستند که میتوانند از مشکلات مربوط به استخوان مانند پوکی استخوان جلوگیری کنند.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 21 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی | 794 بازدید

جوانه های شبدر | چرا جوانه های شبدر را به رژیم غذایی خود بیفزاییم؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است