جلوگیری از ریزش مو های شما با توصیه های طبیعی

در این مجله قصد داریم شما را با ۶ توصیه طبیعی برای جلوگیری از ریزش مو آشنا کنیم لطفا همراه ما باشید.

 

جلوگیری از ریزش مو

 

راه های جلوگیری از ریزش مو :

ماساژ روغن داغ برای جلوگیری از ریزش مو :

بعضی از روغن ها (ترجیحا روغن نارگیل یا روغن بادام) را حرارت داده و با استفاده از نوک انگشتان خود را به آرامی بر مو ها ماساژ دهید. این کار جریان جریان خون را به فولیکول های مو می افزاید، قدرت ریشه مو را افزایش می دهد و شرایط پوست سر شما را بهبود میبخشد.

 

آب پیاز برای جلوگیری از ریزش مو :

با توجه به محتوای گوگرد بالا، آب پیاز به درمان ریزش مو کمک می کند، گردش خون را به فولیکول های مو تقویت می کند، فولیکول های مو را احیا می کند و التهاب را کاهش می دهد. وجود خواص ضد باکتریایی در آب میوه های پیاز کمک می کند تا  میکروب هایی که باعث عفونت پوستی می شوند را از بین بروند.

 

جلوگیری از ریزش مو

 

آب چغندر برای جلوگیری از ریزش مو :

راه حل تقریبا تمام مشکلات مرتبط با بدن در آشپزخانه یافت می شود. چغندر قند به شما کمک می کند کمبود تغذیه ای خود را که موجب سقوط مو می شود، کامل کنید. بنابراین، آن را در رژیم غذایی خود قرار دهید و با این مشکل بد مبارزه کنید.

 

چای سبز برای جلوگیری از ریزش مو :

چای سبز فولیکول های مو را تقویت می کند و تولید مو را تحریک می کند. همچنین باعث افزایش متابولیسم بدن می شود که در نهایت منجر به افزایش میزان رشد مو می شود. فقط موهای خود را با راه حل چای سبز تنظیم کنید و تغییر را متوجه شوید!

 

جلوگیری از ریزش مو

 

انگور فرنگی هندی برای جلوگیری از ریزش مو :

یکی از دلایل اصلی ریزش مو کمبود ویتامین C است . انگور فرنگی هندی غنی از آنتی اکسیدان ها و ویتامین C است و خواص ضد باکتری دارد که باعث جلوگیری از التهاب شوره سر و پوست می شود. انگور فرنگی پاکی پوست را حفظ می کند و تغذیه مورد نیاز را به ریشه های مو می رساند و آنها را قوی تر و شفاف تر می کند.

 

برگ چریش برای جلوگیری از ریزش مو :

برگ چریش  یک گیاه موثر برای درمان ریزش مو است. با توجه به خواص آنتی باکتریال، ضد قارچی و ضد التهابی، یک راه عالی برای جلوگیری از شوره سر است. این به فولیکول های مو کمک می کند تا قوی تر شوند و باعث رشد مو می شوند.  برگ چریش را بجوشانید و خمیر کنید و پس از شامپو کردن مو آن را روی پوست خود بمالید. بعد از ۳۰ دقیقه آن را بشویید. روند را دو بار در هفته تکرار کنید تا تغییر را متوجه شوید.

 

جلوگیری از ریزش مو

 

منبع : timesofindia.indiatimes.com

مترجم یک دکتر

 

ارسال شده در تاریخ 20 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , طب سنتی , گیاهان دارویی | 657 بازدید

جلوگیری از ریزش مو های شما با توصیه های طبیعی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است