جلوگیری از ایدز / راه های مفید برای جلوگیری از ایدز را بشناسید.

برای هدایت یک زندگی شاد و سالم، اقدامات پیشگیرانه زیر باعث جلوگیری از ایدز می شود.

هیچ درمان خانگی برای ایدز وجود ندارد . با استفاده از داروهای خانگی می توانید ایمنی کلی خود را بهبود ببخشید که برای جلوگیری از ایدز بسیار ضروری است. هنگامی که از اچ آی وی رنج می برید. برای تقویت ایمنی بدن چندین راه خانگی وجود دارد.  قوی ترین سلاح برای مقابله با ایدز رعایت نکات ایمنی جنسی است.

 

جلوگیری از ایدز

 

درمان های خانگی برای ایدز عمدتا به اقدامات پیشگیرانه ای که برای جلوگیری از این اختلال مرگبار استفاده می شود اشاره می کنند. امروزه ایدز یکی از دشمنان مضر و مرگبار انسان است. در سال ۱۹۸۱، ایدز در افراد همجنس گرا کشف شد. ایدز یک قدم به سوی تخریب سیستم ایمنی توسط یک ویروس مضر و خطرناک است که به علت کمبود ایمنی ایجاد می شود.

 

روش های جلوگیری از ایدز  :

 

تک همسری :

برای جلوگیری از ایدز ، برقراری ارتباط سالم بین دو نفر بسیار مهم است. داشتن رابطه جنسی با شرکای متعدد، کارگران جنسی و مصرف کنندگان مواد مخدر، شانس ابتلا به آلوده شدن را افزایش می دهد. بنابراین، همیشه توصیه می شود این توجه را به منظور جلوگیری از اچ آی وی اچ آی وی حفظ کنید.

 

جلوگیری از ایدز

ایمن جنسی: 

استفاده از کاندوم در طی مقاربت باعث محافظت از تماس با ویروس می شود. اطمینان حاصل کنید که از کاندومی با کیفیت خوب استفاده کنید  و اگر کاندوم در طی مقاربت پاره شود، بلافاصله از یکی دیگر استفاده کنید.

 

 

تغذیه برای افزایش ایمنی :

سبزیجات تازه ، میوه ها و پروتئین ها  ، و همچنین کل دانه ها، منابع خوبی برای تغذیه هستند. غذا در تقویت قدرت، افزایش ایمنی و تامین انرژی بالا نقش زیادی دارد . در حالی که مبتلا به HIV است، مصرف مواد مغذی بسیار مهم است.

ایدز یک مشکل تهدید کننده زندگی است که به علت آگاهی و دانش نامناسب رخ می دهد و می تواند زندگی مردم بیگناه را خراب کند. نوجوانان باید در مورد تمام راه های ممکن برای مقابله با ایدز آموزش ببینند.

 

 

چگونه HIV انتقال می یابد ؟

اچ آی وی از طریق تماس با مایعات بدن انسان، مانند بزاق، خون یا مایع منی منتقل می شود؛ به عنوان مثال، ممکن است از نظر جنسی قابل انتقال باشد. با این حال، ممکن است از طریق مایعات واژینال و شیر مادر نیز انتقال یابد و از این طریق می تواند از مادر به فرزند در فرایند زایمان، تغذیه با شیر مادر انتقال یابد.

 

جلوگیری از ایدز

 

اچ آی وی قابل درمان است؟

در حالی که HIV درمان نمی شود ، اما شرایطی است که می تواند با درمان ضد رتروویروس (ART) به خوبی مدیریت شود. ART میتواند ترکیبی از داروها باشد یا یک دارو واحد (یکنواختی) که هدف آن کاهش میزان ویروس در بدن بیمار است. که همچنین می تواند به شدت خطر انتقال را کاهش دهد.

 

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : organicfacts.net

ارسال شده در تاریخ 21 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع ایدز , مسائل جنسی | 778 بازدید

جلوگیری از ایدز / راه های مفید برای جلوگیری از ایدز را بشناسید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است