پنج راه آسان و شگفت انگیز برای جلوگیری از آلرژی

شش راه آسان و شگفت انگیز برای جلوگیری از آلرژی را بشناسید تا از بروز بیماری در خود جلوگیری کنید .

آلرژی زمانی اتفاق می افتد که سیستم ایمنی بدن شما به چیزی که بی ضرر است، واکنش نشان می دهد. افراد مختلف به روش های مختلف به چیزهای مختلف واکنش نشان می دهند. بدن ما ممکن است واکنش منفی به چیزی بدهد که دیگران راحت از آن استفاده می کنند.

اگر چه آلرژی در کودکان رایج است، اما در هر زمان و هر سن ممکن است رخ دهد. برخی از آلرژی ها کوتاه و فصلی هستند مانند واکنش به سرما، در حالی که دیگران دائمی هستند و در طول زندگی ما تجدید می شوند.

راه هایی برای جلوگیری از آلرژی وجود دارد که می توانید به وسیله آن سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید .

 

جلوگیری از آلرژی

 

راه های جلوگیری از آلرژی :

بهترین راه برای جلوگیری از آلرژی ، جلوگیری از آلرژن های مسئول است. اگر آلرژی شما مربوط به غذا باشد، غذای خود را با همان مقدار تغذیه ای جایگزین کنید. همین امر برای حیوانات خانگی و ارتباطات نیز صدق می کند. برای جلوگیری از آلرژی باید از تجارب گذشته با آن استفاده کنید تا تأیید کنید که واقعا علت مشکلات شما چیست.

 

استفاده از دارو

هنگامی که متوجه شدید که واکنش آلرژیک شما چیست، ممکن است تجویز پزشک را دریافت کنید. این دارو ها، هر زمان که با آلرژن تماس برقرار می کند، سیستم ایمنی بدن شما را خنثی می کند. با این حال، باید از وابستگی بیش از حد به مواد مخدر جلوگیری شود.

 

جلوگیری از آلرژی

 

اجتناب از اسپورهای قالب :

اکثر مردم واکنش های آلرژیک به منافذ موجود در مکان های مرطوب دارند. بنابراین برای جلوگیری از آلرژی شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام مناطق در فضای شما خشک هستند. این اقدام احتیاطی به لباسشویی گسترش می یابد، زیرا لباس های مرطوب زمینه ای برای اسپورهای قالب است.

 

شستشوی لباس خواب در هفته :

گرد و غبار روی لباس سبب آلرژی میشود. این موجودات میکروسکوپی ممکن است باعث عطسه و بی خوابی شوند. برای جلوگیری از آلرژی ، شما باید به طور منظم با آب داغ لباس خود را بشویید و تمیز کنید.

 

جلوگیری از آلرژی

 

مراقب حیوانات خانگی باشید :

حیوان مورد علاقه شما ممکن است دلیل  واکنش های آلرژیک شما باشد. برای جلوگیری از آلرژی ،حیوان خانگی خود را دور از مناطقی که زمان خود را در آن می گذرانید نگهداری کنید. این به این دلیل است که پوسته حیوانات در سراسر خانه شما پخش نشود زیرا به اندازه کافی برای ایجاد یک واکنش بد هستند. همچنین باید حمام های معمولی را برای حیوانات خود در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که هیچ آلرژنی بر روی لوازم وجود ندارد.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : standardmedia.co.ke

ارسال شده در تاریخ 19 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی | 830 بازدید

پنج راه آسان و شگفت انگیز برای جلوگیری از آلرژی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است