تیرگی زیر بغل | چگونه پوستِ نقاط تیره ی بدنمان را سفید کنیم؟

تیرگی زیر بغل , کشاله ران و ناحیه ی شرمگاهی بیشتر در افراد چاق مبتلا به دیابت , بیماری آدسونس , مشکلات هیپوفیز , کم کاری غده تیروئید یا افرادی که تحت معالجه هورمون رشد هستند به چشم میخورد.

همچنین ازدیاد عرق و استفاده از تیغ برای از بین بردن موهای نواحی زیر بغل , کشاله ران و ناحیه ی شرمگاهی باعث تیره شدن پوست این نواحی و تیرگی زیر بغل میشود.نوعی عفونت باکتریایی به اسم اریترازما هم باعث تیرگی زیر بغل در کسانی که دچار بیماری دیابت هستند میشود.

به کار بردن محصولات ضدعرق و دئودورانت ها نیز باعث تیرگی این نواحی میشود.

اگر قصد دارید تیرگی نواحی نامبرده را رفع کنید میتوانید از داروهای شیمیایی و لیزر استفاده کنید.

 

اما روش های خانگی هم برای رفع تیرگی زیر بغل وجود دارد که به آنها اشاره میکنیم:

تیرگی زیر بغل .

۱/ خیار:

برای سفید کردن نواحی زیر بغل , کشاله ران ها و ناحیه ی شرمگاهی میتوانید از خیار استفاده کنید. به این صورت که خیار را رنده کنید و روی نواحی تیره بمالید.
همچنین میتوانید آب خیار را با زردچوبه و آب لیموترش تازه ترکیب کنید و روی نواحی موردنظر ماساژ دهید. و بعد از ۳۰دقیقه این نواحی را شست و شو دهید.

۲/ لیموترش:

استفاده کردن از لیمو ترش برای رفع تیرگی این نواحی موثر میباشد.
آب لیموترش را بگیرید و بر روی نواحی موردنظر بمالید و بعد از ۱۰دقیقه شست و شو دهید.
اگر تمایل دارید بیشتر از خاصیت لیموترش برای لایه برداری استفاده کنید کمی شکر به آب لیمو ترش بیفزایید.

۳/پوست پرتقال:

برای بهره بردن از خاصیت پرتقال جهت رفع تیرگی بدن , مقداری پرتقال تمیز و شسته شده را پوست بگیرید و در برابر نور خورشید قرار دهید تا خشک شود.
سپس پوست پرتقال خشک شده را تبدیل به پودر کنید.

۲قاشق چای خوری پودر پرتقال خشک شده را با آب ترکیب کنید و این ترکیب را به تواحی تیره بمالید. بعد از ۱۰تا۱۵دقیقه با آب ولرم شست و شو دهید.
همچنین اگر تمایل دارید پوستتان خوش بو شود , کمی عصاره ی گیاه اسطوخدوس را به این ترکیب اضافه کنید.

تیرگی زیر بغل .

۴/ نوشابه ی سیاه:

نوشابه مانند اسکراب عمل میکند و سلول های مرده ی پوست را از بین میبرد و باعث بسته شدن منافذ پوست میشود.
برای اینکه از این روش استفاده کنید کافی است نوشابه را با مقداری آب رقیق کنید و سپس به نواحی تیره بمالید. بعد از ۱۰دقیقه با آب ولرم بشویید.

۵/ روغن نارگیل:

جهت بهره بردن از خواص روغن نارگیل برای سفید کردن پوست نواحی تیره , کافی است یک قاشق مرباخوری روغن نارگیل را به زیر بغلتان مالیده و بعد از ماساژ دادن , بگذارید ۱۵ دقیقه روی محل مورد نظر بماند و سپس با آب و صابون شست و شو دهید.

اگر میخواهید بیشتر از این روش بهره ببرید , در هفته دو بار این روش را تکرار کنید.

۶/ سیب زمینی:

سیب زمینی را رنده کنید سپس آب آن را بگیرید و به نواحی تیره بمالید. و بعد از ۱۵دقیقه با آب ولرم بشویید.

۷/ جوش شیرین:

ابتدا جوش شیرین و آب را مخلوط کنید و خمیری که به دست آمده را به نواحی تیره بمالید و اجازه دهید تا خشک شود. و بعد از خشک شدن پوست خود را شست و شو دهید.
اگر میخواهید سریع تر به نتیجه برسید دو بار در هفته از این روش استفاده کنید.

 

 

ارسال شده در تاریخ 7 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , زنان و زایمان , زیبایی , طب سنتی | 1,522 بازدید

تیرگی زیر بغل | چگونه پوستِ نقاط تیره ی بدنمان را سفید کنیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است