تهوع و استفراغ ، توصیه هایی برای درمان تهوع و استفراغ در خانه

حالت تهوع و استفراغ علائم بسیار عادی در بین افراد هستند . این مشکل می‌تواند کودکان و افراد بزرگ‌سال را تحت تاثیر خود قرار دهد. در صورت مشاهده استفراغ (به مدت بیش از ۲ تا ۳ ساعت) به همراه اسهال و تب در کودکان زیر ۶ سال لازم است بلافاصله به اورژانس مراجعه شود. به هر حال انجام این کار برای افراد بزرگ‌سال در صورت ادامه مشکل برای مدت بیش از ۲۴ ساعت لازم و ضروری می‌باشد.

 

توصیه هایی برای درمان تهوع و استفراغ :

۱٫در اکثر موارد تهوع و استفراغ ظرف کم تر از ۱۲ ساعت برطرف می شود.اگر چند ساعت استراحت کنید. جز کمی آب چیزی نخورید. ممکن است تهوع و استفراغ خود به خود برطرف شود.استفراغ مکرر شدید یا استفراغ خون، نیاز به مراجعه سریع به پزشک یا بخش اورژانس دارد.

 

۲٫ پس از ۸ ساعت، نوشیدن مایعات برای پیشگیری از کم آبی اهمیت می یابد. اسهال میزان از دست رفتن مایع را افزایش می دهد.ممکن است برای حفظ مایعات و کم شدن تواتر اجابت مزاج لازم باشد. استفاده از مایعات بدون افزودنی ، بهترین گزینه برای شروع است.

آبگوشت صاف شده، آب میوه ( اگر اسهال وجود دارد از آب سیب و آب مرکبات پرهیز کنید) ، عرق زنجبیل ، مایعات جبران کم آبی مثل او آر اس همگی گزینه های قابل قبولی هستند.

 

 

درمان تهوع و استفراغ

 

 

۳٫ از محصولات لبنی در ۲۴ ساعت اول بروز علایم پرهیز کنید. اگر به نظرتان می رسد با نوشیدن شیر شروع می شود. یا افزایش می یابد تا بازگشت اجابت مزاجبه وضع طبیعی،از خوردن شیر خودداری کنید.

وقتی که استفراغ تمام شود. می توانید به تدریج خوردن غذاهای سالم را شروع کنید. برخی متخصصان توصیه می کنند با غذاهای کربوهیدرات دار مانند نان تست، برنج یا سیب زمینی شروع کنید. از غذاهای ادویه دار ۲ روز پرهیز کنید.

توصیه می کنیم غذاهایی را که دوست دارید. در حجم کم شروع کنید و بعد از رفع علایم به رژیم معمول خود برگردید.

ارسال شده در تاریخ 13 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی | 903 بازدید

تهوع و استفراغ ، توصیه هایی برای درمان تهوع و استفراغ در خانه
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است