تنگی دریچه آئورت چیست ؟ درمان تنگی دریچه آئورت چگونه است ؟

تنگی دریچه آئورت یک بیماری جدی قلبی است که در آن دریچه آئورت به طور کامل باز نمی شود. آئورت یک عروق خونی بزرگ است که خون را از قلب به بقیه بدن منتقل می کند. وقتی دریچه آئورت تنگ می شود به درستی باز نمی شود. در نتیجه قلب باید سخت تر از حد معمول کار کند تا خون را به بقیه بدن برساند.

 

تنگی دریچه آئورت .

 

اگر تنگی دریچه آئورت درمان نشود می تواند منجر به نارسایی قلبی و در نهایت مرگ شود. این وضعیت معمولا در بزرگسالان اتفاق می افتد، اما بعضی از نوزادان با این بیماری متولد می شوند.

 

میزان شیوع تنگی دریچه آئورت :

این بیماری بیشتر در افراد مسن تشخیص داده می شود. تقریبا ۲ درصد بزرگسالان بالای ۶۵ سال دچار این بیماری می شوند. این وضعیت در مردان نسبت به زنان بیشتر است.

 

علل و عوامل خطر :

تنگی آئورت بوسیله باریک شدن دریچه آئورت ایجاد می شود.

در افراد مسن، این بیماری می تواند به علت ضخیم شدن دیواره ی آئورت ایجاد شود.

با گذشت زمان، رسوب کلسیم می تواند باعث آسیب به دریچه آئورت و محدود کردن جریان خون می شود.

 

عوامل خطر برای تنگی آئورت عبارتند از:

سن: معمولا تنگی آئورت بعد از ۶۰ سالگی شروع می شود.

نقص در تولد: ناهنجاری های دریچه های مادرزادی آئورت می تواند باعث ایجاد تنگی دریچه آئورت در افراد جوان شود.

 

تنگی دریچه آئورت .

 

علائم و تشخیص :

علائم تنگی آئورت عبارتند از:

 • نفس نفس زدن
  درد قفسه سینه
  سرگیجه
  تپش قلب
  خسته شدن در طول فعالیت های عادی
  مشکلات تنفسی

این علائم معمولا در طول فعالیت بدنی رخ می دهد.

همه افراد مبتلا به تنگی آئورت علایم قابل توجهی ندارند. اما اگر هر یک از این علائم را تجربه کردید، با پزشک خود مشورت کنید.

پزشک شما از تست تصویربرداری به نام اکوکاردیوگرام (یا “اکو”) برای تشخیص تنگی دریچه آئورت استفاده خواهد کرد.

 

سایر آزمایشات برای تشخیص تنگی دریچه آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • کاتتریزاسیون قلب ، که در آن دکتر شما یک لوله نازک را به یک رگ خون در بازو یا پا وارد می کند تا اندازه گیری ها در قلب انجام شود.
  الکتروکاردیوگرام (ECG یا EKG) که فعالیت الکتریکی در قلب را اندازه گیری می کند.
  عکسبرداری از قفسه سینه ، که  اندازه و شکل قلب شما را نشان میدهد.

 

تنگی دریچه آئورت .

درمان تنگی دریچه آئورت :

درمان تنگی آئورت بستگی به علائم شما و شدت بیماری دارد.

اگر بیماری ملایم و نشانه های کمی داشته باشد، ممکن است به هیچگونه درمان نیاز نداشته باشید.

پزشک شما می تواند تست های تصویربرداری مانند یک اکوکاردیوگرام را تکرار کند تا ببیند که آیا تنگی آئورت شما بدتر می شود.

 

اگر تنگی آئورت شما به اندازه کافی شدید باشد، گزینه های درمان ممکن است عبارتند از:

تعویض دریچه آئورت:

معمولا به صورت جراحی انجام می شود.

داروها:

پزشک شما ممکن است داروهایی را تجویز کند که خطر ابتلا به عوارض ناشی از تنگی آئورت را کاهش دهد.

با این حال، هیچ یک از داروها تا به حال جایگزین مناسب جایگزینی دریچه آئورت نشده است.

 

 

تیم ترجمه یک دکتر

منبع : .everydayhealth.com

ارسال شده در تاریخ 10 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , قلب و عروق | 891 بازدید

تنگی دریچه آئورت چیست ؟ درمان تنگی دریچه آئورت چگونه است ؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است