تمرینات ورزشی / هفت دلیل افت بدن بعد از تمرینات ورزشی

در طول ورزش، بدن از سوخت گلیکوژن به عنوان منبع انرژی استفاده می کند. پس از اتمام تمرینات ورزشی ، بدن ذخایر گلیکوژن خود را از دست می دهد. به همین دلیل ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت بعد از تمرین خوردن  پروتئین و کربوهیدرات می تواند ذخایر انرژی از دست رفته را را دوباره جبران کند. این اتفاق، به بازسازی بافت های عضلانی آسیب دیده کمک می کند و متابولیسم یا سوخت و ساز بدن را در سطح بالا نگه می دارد. و هر چه سریع‌ تر شما وعدۀ غذایی خود را بعد از ورزش بخورید و یا هرچه زودتر شروع به سوخت گیری کنید بهتر است.

 

افت بدن بعد از تمرینات ورزشی

 

هفت دلیل افت بدن بعد از تمرینات ورزشی :

  • بدون سرد کردن فورا تمرین را ترک می کنید.
  • لباس های تمرین خود را در حالی که خیس عرق هستند تا طولانی مدت تعویض نمی کنید.
  • پای برهنه در باشگاه قدم می زنید و پاهای خود را بعد از تمرین شست و شو نمی دهید. این کار موجب رشد قارچ ها و باکتری ها از لابه لای انگشتان پای شما می شوند.
  • تا طولانی مدت گرسنه می مانید و سریعا مواد پروتئینی را سوخت رسانی نمی کنید.
  • جایگزین کردن مایعات از دست رفته را فراموش می کنید. بعد از تمرین وزن شما به علت از دست دادن مایعات بدن تا حدودی کاهش می یابد برای جبران آن باید به تدریج بعد از تمرین مایعات و آب بنوشید. بهترین کار برای تشخیص کم آبی بدن اندازه گیری وزن بدن قبل و بعد از تمرین است.
  • در طول هفته جلسه استراحتی برای خود در نظر نمی گیرید. این کار نه تنها موجب پیشرفت شما نمی شود بلکه باعث بیش تمرینی و تخریب بدن شما می شود.
  • از طرف دیگر گاهی اوقات زیاد استراحت می کنید و جلسات تمرینی شما کافی نیست. باید بر اساس سابقه تمرین، اهداف و تیپ بدنی خود جلسات تمرینی خود را به صورت بهینه در نظر بگیرید.

ارسال شده در تاریخ 2 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تناسب اندام , سلامتی | 982 بازدید

تمرینات ورزشی / هفت دلیل افت بدن بعد از تمرینات ورزشی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است