تسکین درد قاعدگی با استفاده از روش های خانگی

به عنوان یک زن همه ما  همه ما درد قاعدگی را تجربه کرده ایم و به دنبال راه هایی برای تسکین درد قاعدگی هستیم. که در این مطلب به آن ها میپردازیم.

 

تسکین درد قاعدگی

 

 

با توجه ساختار بدن رحم شما برای کمک به خارج کردن پوشش آن در طول دوره شما قرار داده شده است. در این زمان هورمون هایی مانند پروستاگلاندین ها که درگیر درد و التهاب هستند باعث انقباض عضله رحم می شوند. بنابراین، سطح بالای پروستاگلاندین ها با گرفتگی های شدید قاعدگی همراه است.برای برخی از زنان، گرفتگی قاعدگی آنها حتی ممکن است با کار، مدرسه و فعالیت های روزانه آنها تداخل پیدا کند. حدود سه نفر از چهار زن دچار درد قاعدگی هستند .

 

تسکین درد قاعدگی با استفاده از روش های خانگی :

 

۱٫ ورزش برای تسکین درد قاعدگی :

این ممکن است به نظر کمی دیوانه وار باشد که با درد شدید بتوانید ورزش کنید . با این حال، پیاده روی سریع و یا هر نوع فعالیت بدنی می تواند به کاهش درد شکم کمک کند. وقتی شما هر نوع ورزش هوازی را انجام می دهید، بدن شما خون بیشتری را پمپاژ میکند که کمک می کند تا اندورفین ها را آزاد کنید تا ضد پروستاگلاندین ها را کاهش دهید و گرفتگی های خود را کاهش دهید. ورزش سه تا چهار بار در هفته برای سلامتی کلی بدن شما مفید است اما به خصوص در موارد شدید درد شکم قاعدگی بسیار مهم است.

 

۲٫ حرارت را اعمال کنید :

حرارت به تسکین درد قاعدگی کمک می کند تا عضلات پوسیدگی در رحم شما را آرام کند. بسیاری از پچ ها و پد های ضد گرما مانند ThermaCare، Bengay یا برق، قابل استفاده مجدد هستند. یا حتی با داشتن یک بطری پلاستیکی آب داغ و استفاده از آن به شکم شما یک امر موثر است.

 

تسکین درد قاعدگی

 

۳٫ نوشیدن چای بابونه :

چای بابونه یک داروی ضد التهابی است که به تسکین درد قاعدگی کمک می کند. زیرا داروهای ضد التهابی به کاهش تولید پروستاگلاندین کمک می کنند، بنابراین کمخونی های قاعدگی را کاهش می دهند.

 

۴٫ اطمینان حاصل کنید که ویتامین D کافی دریافت می کنید

پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، به همین دلیل ویتامین D کافی را برای تسکین درد قاعدگی مصرف کنید. یک مطالعه نشان داد که دوزهای بالا ویتامین D3 منجر به کاهش قابل توجهی در گرفتگی عضلات قاعدگی می شود. همانطور که توسط Health.com گزارش شده است ، “۴۰ زن ایتالیایی به دو گروه تقسیم شدند: یک نفر یک دوز خوراکی ۳۰۰۰۰۰ واحد ویتامین D3 دریافت کرد و دیگری پنج روز قبل از شروع قاعدگی شروع شد”. درد آنها به میزان ۴۱ درصد کاهش پیدا کرد، در حالی که گروه دارونما در مقیاس درد خود تغییری نداشتند.

 

تسکین درد قاعدگی

 

۵٫ یک ارگاسم داشته باشید

بله، این درست است – ارگاسم برای از بین بردن انواع درد، از جمله تسکین درد قاعدگی کمک می کند. قبل از ارگاسم، رحم بیشتر آرام است و در لحظه ی اوج، جریان خون افزایش می یابد، کمک به تخفیف گرفتگی. Orgams درد را از طریق آزادی اندورفین ها کاهش می دهد، که به شما کمک می کند فورا  احساس بهتر بودن کنید. آنها همچنین کمک می کنند تا تمام بدن خود را آرام کنید و موجب خواب میشود ، بنابراین شما به هیچ وجه احساس درد نمی کنید.

 

۶٫ طب سوزنی برای کاهش درد قاعدگی :

طب سوزنی جزء طب سنتی چینی است که شامل چسباندن پوست با سوزن های کوچک جهت تحریک بدن در موارد خاص است. محققان بیمارستان شرقی در مرکز پزشکی دانشگاه Kyung Hee در کره جنوبی دریافتند که طب سوزنی ممکن است تأثیرات مثبتی بر روی گرفتگی عضلات قاعدگی داشته باشد. این مطالعه  بر اساس ۱۰ آزمایش با ۹۴۴ شرکت کننده انجام شد. با توجه به این مطالعه، بهبود در کاهش درد از طب فشاری در مقایسه با کنترل پلاسبو وجود دارد.

 

تسکین درد قاعدگی

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : www.medicaldaily.com

 

ارسال شده در تاریخ 27 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامتی , مسائل جنسی | 788 بازدید

تسکین درد قاعدگی با استفاده از روش های خانگی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است