تسکین درد آرتروز / بهترین غذاها برای مبارزه با آرتروز

تسکین درد آرتروز با استفاده از برخی از مواد غذایی وجود دارد. در زیر اطلاعاتی است که غذاهایی که نه تنها برای شما مفید است را نشان میدهد. بلکه می توانند به  تسکین درد آرتروز و شکستن مشکلات التهابی مرتبط با آرتریت روماتوئید کمک کنند.

تسکین درد آرتروز

 

بهترین غذاها برای تسکین درد آرتروز :

سیر :

سیر دارای آنزیم هایی است که پیشرفت آرتروز را تسریع می کنند.

 

تسکین درد آرتروز

ماهی :

اضافه کردن ماهی های چرب مانند ساردین، ماهی آزاد و ماهی تن با اسیدهای چرب امگا ۳ بسته به رژیم غذایی خود را دو بار در هفته به مبارزه با التهاب کمک خواهد کرد.

 

لوبیا :

لوبیای سیاه و سفید حاوی فیبر غنی هستند که به کاهش یبوست های التهابی کمک می کنند.

 

تسکین درد آرتروز

کلم بروکلی :

کلم بروکلی باعث کاهش تخریب مفاصل غضروف می شود.  کمک می کند تا آنزیم های مرتبط با آسیب مفصلی را مسدود کند.

 

بادام ها :

بادام، منبع خوبی از پروتئین و آنتی اکسیدان ها است که به کاهش خستگی کمک می کند .

 

تسکین درد آرتروز

 

هویج :

هویج لود شده با بتاکاروتن که ثابت شده است که باعث کاهش علائم التهاب در بدن میشود.

 

زردچوبه :

مواد تشکیل دهنده فعال در زردچوبه کورکومین کمک می کند تا بدن پاسخ ایمنی به التهاب را تنظیم کند.

 

تسکین درد آرتروز

زنجبیل :

زنجبیل در شکل متمرکز آن واکنش التهابی را در سلولهای آسیب دیده توسط RA کاهش می دهد.

 

توت فرنگی :

توت فرنگی در ویتامین C، می تواند بدن را از رادیکال های آزاد که مولکول هایی هستند که باعث التهاب می شوند رفع کند.

 

تسکین درد آرتروز

انار :

انار حاوی آنتی اکسیدان هایی است که از سلول های رادیکال های آزاد محافظت می کند و اکسید نیتریک را پایین می آورد .

 

انواع مختلفی از مواد غذایی وجود دارد که باعث تسکین درد آرتروز می شود. مصرف گوشت قرمز، غذای سرخ شده و الکل نه تنها برای سلامتی عمومی شما مضر است. بلکه باعث  افزایش التهاب می شود.

 

مترجم یک دکتر

منبع : goldenhomeremedies.com

 

 

ارسال شده در تاریخ 30 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , طب سنتی , گیاهان دارویی | 736 بازدید

تسکین درد آرتروز / بهترین غذاها برای مبارزه با آرتروز
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است