ترک پاشنه / راه حل خانگی برای درمان پاشنه های ترک خورده

اولین و راحت ترین تشخیص علامت ترک پاشنه خشکی پاشنه است. وقتی به پاشنه ها نگاه می کنید، آنها را خشن و خشک می بینید. علاوه بر این، پاشنه های ترک خورده قرمز، خارش دار و ملتهب هستند.

به طور کلی،  علل ایجاد پاشنه های ترک خورده، یعنی پاشنه های خشک، ایستادن طولانی، پوشیدن کفش های نامناسب و یا برخی از انواع بیماری ها مانند اگزما، دیابت و غیره می باشد.

درمان خانگی موثر برای ترک پاشنه :

ترک پاشنه .

۱٫ اسکراب کردن :

اولین گام برای درمان پاشنه های ترک خورده و خشک شما می باشد. اسکراب کردن پوست مرده و خشن  برای بهبود پاشنه های ترک خورده ضروری است.

۲٫ روغن گیاهی :

یکی از اولین و اصلی ترین درمان های خانگی برای پاشنه های ترک خورده روغن های گیاهی است. ما هر روز سبزیجات می خوریم، بنابراین این روش بسیار ساده است. به عنوان مثال، روغن کنجد معمولا در بسیاری از انواع کرم های پوستی استفاده می شود. برخی از روغن ها عبارتند از : روغن استخراج شده از زیتون، کنجد، نارگیل،  برای کمک به عنوان درمان ترک در پاشنه هستند .

۳٫ آرد برنج :

همانطور که همه ما می دانیم، آرد برنج یک عنصر اصلی برای حذف پوست مرده است. این ماده به عنوان یک عصاره لایه برداری که زنان اغلب برای حذف سلول های مرده پوست در چهره و بدن خود استفاده می کنند .

۴٫ لیمو :

آب گرم را در یک وان آب بریزید. پوره لیمو را به آن اضافه می کنید. پای خود را ۱۵ دقیقه در ظرف  قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که آب خیلی گرم نیست زیرا می تواند باعث خشکی پا شود.

۵٫موم پارافین :

موم پارافین یکی دیگر از روش های موثر برای درمان پاشنه ترک خورده است. این می تواند به شما کمک کند تا درد را با تسکین درد در پاشنه ها به سرعت کاهش دهید. همچنین کمک می کند تا گردش خون را افزایش دهد و برای پوست بهبود ایجاد کند.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

گرفتگی عضلات / درمان خانگی موثر برای گرفتگی عضلات پا

فواید پارافین تراپی پا / پارافین درمانی یا پدیکور پارافین چیست ؟

 

 

ارسال شده در تاریخ 2 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان , زیبایی | 836 بازدید

ترک پاشنه / راه حل خانگی برای درمان پاشنه های ترک خورده
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است