ترنس سکشوال | ترنس سکشوال ها چگونه مجوز تغییر جنسیت میگیرند؟

با توجه به آمارهای سازمان پزشکی , هر سال بیش از ۲۷۰نفر , در ایران مجوز تغییر جنسیت را دریافت میکنند و بر این تعداد روز به روز افزوده میشود. باید دقت داشته باشید که ترنس سکشوال ها همجنس گرا نیستند و به عقیده ی آنان روح و جسمشان به یکدیگر تعلق ندارند.

 

ترنس سکشوال .

شما تا حدودی میتوانید بفهمید که فرزندتان در آینده یک ترنس سکشوال میشود یا خیر؟

به این صورت که با توجه به این که کودکان تقریبا از سن ۳سالگی , هویت شکلی شان صورت میگیرد , میتوانید شما این موضوع را تشخیص دهید.

به طور مثال اگر شما دارای فرزند پسر میباشید اما فرزندتان به جای اینکه به سمت وسایل و اسباب بازی های پسرانه برود , عروسک را انتخاب میکند و یا اینکه شما دارای فرزند دختر هستید و فرزندتان به جای اینکه تمایل به استفاده از اسباب بازی های دخترانه داشته باشد , ترجیح میدهد با اسباب بازی هایی مانند تفنگ و یا ماشین جنگی بازی کند , و هر چه سنشان افزایش پیدا کند این تغییرات را بیشتر از خود نشان میدهند , میتوانید بفهمید که فرزندتان دچار مشکل شده است.

اما دقت داشته باشید اگر پسر شما گاهی اسباب بازی دخترانه را ترجیح میدهد (نه همیشه) و دخترتان گاهی اسباب بازی پسرانه را ترجیح میدهد(نه همیشه) جای نگرانی نیست و طبیعی میباشد.

همچنین دقت داشته باشید که به عنوان مثال پدر و مادری , تمایل داشته اند که صاحب فرزند پسر شوند اما اکنون به جای فرزند پسر , دارای فرزند دختر هستند و به دلیل علاقه ای که به فرزند پسر داشته اند تلاش میکنند تا طرز پوشش فرزند دخترشان را شبیه به پسران کنند مثلا برای فرزند دخترشان لباس های پسرانه و یا اسباب بازی های پسرانه میگیرند , هر چند این فرزند دختر از زمانی که متولد شده از لحاظ فیزیکی دختر بوده , اما به این علت که از طرف خانواده , لباس های پسرانه , اسباب بازی های پسرانه و… به او داده شده است با گذشت زمان او دارای هویت جنسی پسرانه میشود و زمانی که به نوجوانی میرسد این مسئله به نقطه ی اوج خود میرسد.

 

اما شاید برای شما این سوال پیش آید که علت ترنس سکشوال چیست؟

باید بگوییم در این مورد نظریه های گوناگونی وجود دارد و هر کدام هم به نحوی درست میباشند. مثلا در یک محدوده ی زمانی خاص گفته میشد که علت ترنس سکشوال , نحوه ی تربیت فرد است و در زمانی دیگر گفته میشد , علت ترنس سکشوال , ژنتیک است و… اما دقت داشته باشید این علت ها صددرصد درست نمی باشند و بیشتر متخصصان عقیده دارند علت اصلی ترنس سکشوال , مسائل مادرزادی میباشد.

تا چند سال قبل , مردان بیشتر تمایل داشتند که تغییر جنسیت دهند و به زن تبدیل شوند اما با گذشت زمان , تمایل زنان به تغییر جنسیت و تبدیل شدن به مرد بیشتر شد.

روند درمان :

ترنس سکشوال ها بعد از اینکه متوجه شدند که جسم و روح آنها به یکدیگر تعلق ندارند باید نزد روانپزشک بروند و حدود یک سال باید نزد روانپزشک دوره ی درمانی را بگذرانند.

در این دوره ی درمانی سعی میشود که نظر افرادی که قرار است تغییر جنسیت دهند تغییر کند و آنها با باید و نباید هایی که قرار است در آینده با آن روبه رو شوند آشنا شوند , بعد از گذشت یک سال اگر نظر فرد در مورد این مسئله عوض نشد و همچنان تمایل به تغییر جنسیت داشت و روانپزشک هم تشخیص داد که این فرد , ترنس سکشوال است , نامه ای از روانپزشک میگیرد و به دفاتر خدمات قضایی الکترونیک میرود و نامه و تاییدیه خود را ارجاع میدهد , تقریبا ده روز طول میکشد تا کارهایش در مراجع قضایی تمام شود.

 

در ادامه :

 

دادگاه های خانواده در شهرستان ها و مجتمع قضایی در تهران وظیفه دارند کارهایی که مربوط به ترنس سکشوال ها میشود را انجام دهند و به این صورت ترنس سکشوال به دادگاه مراجعه میکند و سپس به پزشکی قانونی ارجاع داده میشود و با توجه به تاییدیه و نامه ای که از روانپزشک گرفته است , در کمیسیونی که برگزار میشود شرکت می نماید تا دوباره چند روانپزشک و متخصص پزشکی او را مورد بررسی قرار دهند تا دوباره به این اطمینان برسند که او یک ترنس سکشوال است , دقت داشته باشید که خانواده ی فرد هم باید در این کمیسیون حاضر شوند تا در جریان توضیحاتی که قرار است داده شود قرار گیرند.

سپس دوباره بعد از بررسی متخصصان پزشکی و روانپزشکان در کمیسیون و ثابت شدن اینکه فرد ترنس سکشوال است , دوباره نامه ای به او داده میشود و دوباره شخص باید به دادگاه مراجعه نماید تا قاضی مجوز تغییر جنسیت را صادر کند و در نهایت فرد به بیمارستان هایی که مشخص شده است ارجاع داده میشود تا تغییر جنسیت او انجام شود و سپس در نهایت مدارک شناسایی اش به صورت مجدد به دادگاه ارجاع داده میشود.

 

ممکن است برای شما این سوال پیش آید که آیا با تغییر جنسیت امکان باروری برای فرد وجود دارد؟

ترنس سکشوال ها , بعد از تغییر جنسیت فقط در صورتی میتوانند بارور شوند , تخمک و یا اسپرمشان قبل از تغییر جنسیت فریز شود و بعدا با رحم اجاره ای فرزند دار شوند. و دیگر راهی که برای بچه دار شدن آنها وجود دارد این است که از بهزیستی بچه ای را قبول کنند.

 

حمایت , حمایت و باز هم حمایت

فردی که تغییر جنسیت داده است باید مورد حمایت خانواده و جامعه قرار گیرد , در غیر این صورت این فرد بار زیادی را به دوش باید بکشد و مشکلات بسیار زیادی برای او به وجود می آید.

 

 

ارسال شده در تاریخ 29 آگوست 2018 توسط آلما میر با موضوع مسائل جنسی | 984 بازدید

ترنس سکشوال | ترنس سکشوال ها چگونه مجوز تغییر جنسیت میگیرند؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است