ترشحات سفید و زیاد از حد زنانه / درمان گیاهی ترشحات زنانه

زنان ترشحات مختلفی دارند. که بعضی از ان ها طبیعی و بعضی غیر طبیعی می باشد. در هنگام بلوغ دختران دارای ترشحاتی ا ز مهبل هستند. که طبیعی می باشد. ترشحات سفید و زیاد از حد زنانه و یا ترشحات غیر طبیعی بیشتر ترشحاتی می باشد. که لزج و دارای سوزش مخصوصی است. همچنین ترشحات زرد یا متعفن یا قهوه ای رنگ یا خون الود غیر طبیعی می باشد.

 

درمان ترشحات سفید و زیاد از حد زنانه

 

ترشحات طبیعی عبارتند از:

  • ترشحات مخاط مهبلی ،  رحمی و غدد ضمائم  آن که دارای وظیفه معینی در مرطوب کردن و چرب نمودن مجرای مهبلی می باشند.

 

گیاهان مفید برای درمان ترشحات سفید و زیاد از حد زنانه :

گزنه :

  • گزنه سفید مقوی و قابض است. در معالجات خونریزی رحم فوق العاده و مفید و موثر است.بعضی پزشکان متخصص در امراض زنان در مورد معالجه و درمان عارضه ترشحات سفید غیر طبیعی در خانم ها استعمال تنطور گزنه سفید را توصیه می کنند.

 

گل برگ گل سرخ :

  • ۱۵ گرم گل برگ گل سرخ محمدی را در یک لیتر آب جوش دم کنید. روزی سه فنجان از آن را قبل از غذا مصرف نمایید. از ترشحات زائد جلوگیری می کند.

 

سنبل ختائی :

  • سنبل ختائی تقویت کننده و محرک است. هضم غذا را آسان می کند. برای کم خونی مفید و ترشحات سفید خانم ها را دفع  می کند.

 

اسطو خودوس :

  • ۱۵ گرم گل اسطوخودوس را در یک لیتر آب جوش دم کنید. تا ۲۰ دقیقه بماند. بعد آن را صاف کنید و مصرف نمایید. اگر خانم ها هر دو روز دوبار صبح و شب خود را شستشو دهند. ترشحات سفید در آن ها قطع خواهد شد.

 

تمشک :

  • مصرف جوشاهده برگ های خشک تمشک به صورت انژکسیون باعث درمان و معالجه ی ترشحات سفید می باشد.

 

گردو :

  • خانم هایی که مبتلا به ترشحات سفید هستند. می توانند خود را با دم کرده ی برگ های درخت گردو معالجه کنند. همچنین می توانند جوشانده برگ درخت گردو را با انژکسیون مخصوص شستشو و مصرف نمایند.

ارسال شده در تاریخ 6 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع زنان و زایمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 853 بازدید

ترشحات سفید و زیاد از حد زنانه / درمان گیاهی ترشحات زنانه
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است