تربیت فرزندان باید در برخورد با مشکلات چگونه باشد ؟

روش‌های غلط برخی والدین برای تربیت فرزندان ، آینده‌ای ناهنجار و ناآرام را برای آنها خواهد ساخت. برخی روش تربیت فرزندان و افتخارات غلط والدین نسبت به فرزندانشان باعث می‌شود.  فرزندان  به این گونه والدین تا دوران بزرگسالی وابسته باقی بمانند.  و برای برخورد و رویارویی با بسیاری از چالش های زندگی آمادگی نداشته باشند، چالش‌هایی که به طور حتم دیر یا زود با آن‌ها روبه‌رو خواهند شد.

تربیت فرزندان

 

برخی افتخارات غلط والدین نسبت به کودک یا نوجوان  در تربیت فرزندان عبارتند از:

۱. اینکه کودک شما در مدرسه و بین همسالان خود در دعواها همیشه برنده هست.
۲. اینکه به سایر بزرگترها طعنه میزند . و حرف آن ها  را مسخره میکند و شما آن را  به عنوان اجتماعی بودن در نظر میگیرید.
۳. اینکه نوجوان پسر به خواهر بزرگتر خودش امر و نهی و پرخاشگری میکند . و برایش تعیین تکلیف میکند و شما این را به حساب غیرت می گذارید.
۴. اینکه نوجوان پسر وارد رابطه جنسی با دختر می شود.  پدر او به عنوان یک مرد به او نگاه می کند و به او  افتخار می کند .
۵. اینکه نوجوان دختر هر انتخابی برایش انجام میدهید . را بدون چون و چرا می پذیرد و شما این را به حساب نجیب بودن اون می گذارید.

با این افتخارات غلط، سلامت آینده کودک خود را به خطر می اندازید .

 

 

تربیت فرزندان

 

 

چند نکته کاربردی در تربیت فرزندان :

  • محبت خود را به بچه ها صادقانه ثابت نمایید و  توجه داشته باشیم که آنها فرق لوس کردن با محبت را می فهمند.
  • از برخوردهای خشن بپرهیزیم، حتی اگر کودک با این روش تسلیم شود. چون موقعیت را بدتر می کند و آسیب های روانی بدی را در بچه ایجاد می نماید.
  • در مخالفت های خود با کودک ، دقت داشته باشیم که پای « نه گفتن » خود بایستیم تا کودک تصمیمات ما را جدی بگیرد. جدیت شما ، آرامش و امنیت را برای کودک به ارمغان می آورد.

 

تربیت فرزندان

 

چند قانون اساسی برای مادر در تربیت فرزندان :

درخواست های شما منطقی و منصفانه باشد.
مراقب باشید.
یک نتیجه فوری و منفی معمولا بهتر است (به این دلیل که به راحتی قابل فهم و بدون تأثیرات روانشناختی است).
با رعایت حوادث حقیقی و نیز زمانی که توبه واقعی را مشاهده می کنید مهربان باشید.
مقاوم باشید.
همیشه فرزند خود را دوست داشته باشید و به ویژه هنگامی که فرزندتان رفتار خوبی دارد.

مادر، اگر شما می خواهید کودک خود را  صادق و راستگو تربیت کنید. خودتان نیز باید این کار را انجام دهید و بدانید فرزندتان چیزی را که در شما میبیند انجام میدهد .

 

تربیت فرزندان.

 

یکی از نکات مهم در تربیت فرزندان مورد تحسین قرار دادن آنهاست.  فراموش نکنید که فرزندانتان را تشویق کنید و از آنها قدردانی کنید. آنها را فقط برای دستاوردهای علمی تشویق نکنید ، بلکه آنها را به خصوص برای نگرشهای حقوقی و اعمال نفوذ و مهربانی ستایش کنید.

اگر فرزندانتان را زود نرنجارید و با منطق و سازگاری به تربیت فرزندان بپردازید هیچ دلیلی برای ناراحتی یا خشم فرزندانتان وجود ندارد. اگر فرزند شما به راحتی کاری را که از او میپرسید انجام دهد و اگر بدانید چطور وضعیت را کنترل کنید، دلایل عصبانیت شما از بین خواهد رفت. عصبانیت برای زمانی است که یک کودک از کنترل خارج می شود یا زمانی که والدین نمی دانند چه کاری در مورد آن انجام دهند و ناامید می شوند.

 

هنگامی که تربیت فرزندان به خوبی صورت بگیرد . آنها خواهند فهمید که به صلاحدید و والدین احترام بگذارند و کارهایشان را درست انجام دهند. بنابراین به سرعت صلح و آرامش در خانه شما ایجاد خواهد شد  و زمان زیادی را برای عشق و محبت  بین اعضای خانواده ایجاد خواهد کرد .

 

 

تیم ترجمه یک دکتر 

منبع  :  www.cmomb.com

 

 

ارسال شده در تاریخ 26 ژوئن 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامت روان , سلامتی , کودکان | 896 بازدید

تربیت فرزندان باید در برخورد با مشکلات چگونه باشد ؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است