تاماریلو | خواص تاماریلو – مزایای تاماریلو برای بدن چیست؟

تاماریلو یک میوه شیرین است که در جوامع استوایی رشد میکند و دارای دو رنگ قرمز و زرد است.

 

تاماریلو

ارزش تغذیه ای میوه تاماریلو :

▪️بیوتین:
۱ میکروگرم

▪️کربوهیدرات:
۸ گرم

▪️کلرید:
۸ میلی گرم

▪️مس:
۳ میلی گرم

▪️فیبر غذایی:
۳ گرم

▪️انرژی:
۳۱ کیلو کالری

▪️آهن:
۵۷ میلی گرم

▪️منیزیم:
۶ میلی گرم

▪️منگنز:
۱۱۴ میکروگرم

▪️نیاسین:
۲۷۱ میلی گرم

▪️پانتوتنات:
۴ میلی گرم

▪️پروتئین:
۹۹ گرم

▪️پتاسیم:
۳۲۱ میلی گرم

▪️ریبوفلاوین:
۲۴ میلی گرم

▪️سلنیوم:
۱ میکروگرم

▪️گوگرد:
۲ میلی گرم

▪️تیامین:
۴۳ میلی گرم

▪️ویتامین A:
۱۸۹ میکروگرم

▪️ویتامین B6:
۱۹۸ میلی گرم

ویتامین C :
۸ میلی گرم

ویتامین E :
۹۴ میلی گرم

▪️روی:
۱ میلی گرم

 

تاماریلو

 

مزایای میوه تاماریلو برای بدن چیست؟

۱/ از سرطان جلوگیری میکند:

مطالعات اخیر نشان داده است که مقدار آنتی اکسیدان هایی که در تاماریلو وجود دارد میتواند به درمان سرطان کمک کند. مصرف منظم آنتی اکسیدان ها برای جلوگیری از ضررهای رادیکال های آزاد ضروری است و این میوه میتواند جهت درمان سرطان سینه موثر باشد.

 

۲/ متابولیسم را افزایش میدهد:

در صورتی که سوخت و ساز بدن شما افزایش پیدا کند , شما در فرایند کاهش وزن موفق تر خواهید شد. استفاده از میوه تاماریلو میتواند متابولیسم شما را افزایش دهد. دارای آب و فیبر زیادی میباشد و میتواند سلول های چربی را در بدن شما کاهش دهد و به همین دلیل توصیه میشود میوه تاماریلو را به عنوان میان وعده فراموش نکنید.

 

۴/ بینایی را تقویت میکند:

در صورتی که بینایی شما دچار ضعف شده است , انتخاب میوه تاماریلو گزینه ی خوبی میباشد زیرا سرشار از ویتامینA و کاروتنوئیدها میباشد و میتواند چشم ها را از آسیب عوامل خارجی یا داخلی حفظ کند و از ابتلا به آب مروارید جلوگیری کند. در صورتی که از عینک خسته شده اید میتوانید این میوه ی خوشمزه را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

 

تاماریلو

 

۵/ از کم خونی جلوگیری میکند:

آهن یک ماده ی معدنی ضروری برای بدن میباشد زیرا باعث تولیدگلبول های قرمز در بدن میشود و شما را از کم خونی در امان نگه میدارد. در صورتی که بدن شما نتواند به میزان کافی آهن دریافت کند به خستگی ناگهانی و یا سرگیجه دچار میشوید. در صورتی که روزانه از میوه تاماریلو استفاده کنید میتوانید از کم خونی جلوگیری کنید.

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ توسط زهرا صباغی نیا با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی | 124 بازدید

تاماریلو | خواص تاماریلو – مزایای تاماریلو برای بدن چیست؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است