تاخیر در قاعدگی را چگونه درمان کنیم؟ راهکار های سنتی

برخی زنان در دوره های قاعدگی خود دچار بی نظمی میشوند.شایان ذکر است که مسائلی مانند: سندرم تخمدان پلی کیستیک باعث تاخیر در قاعدگی میشوند.
این حالت میتواند منجر به بیماری های مزمن در صورت عدم درمان شود , بنابراین ضروری است که به دنبال راهکارهایی برای تنظیم چرخه ی قاعدگی باشید.‌ شما میتوانید برای رفع تاخیر در قاعدگی روش های زیر را انتخاب کنید.

تاخیر در قاعدگی

چگونه تاخیر در قاعدگی را درمان کنیم؟

۱/ رژیم غذایی مناسبی را انتخاب کنید:

برای رفع تاخیر در قاعدگی نیاز به کاهش مصرف غذاهای فرآوری شده و غذاهایی که دارای سدیم و نمک فراوان هستند دارید.‌مقدار بالای سدیم و نمک علاوه بر اینکه موجب تاخیر در قاعدگی میشوند , پوکی استخوان را به همراه دارند. شما میتوانید هلو , هویج , آلو و زردآلو استفاده کنید تا چرخه ی قاعدگی شما تنظیم شود.

تاخیر در قاعدگی

۲/ ویتامینCمصرف کنید:

شما حتما لازم نیست که برای درمان تاخیر در قاعدگی , از مکمل های ویتامینC استفاده کنید , بلکه میتوانید ویتامینC را از منابع طبیعی مانند : لیمو , جعفری , پاپایا , کران بری و چای سبز به دست آورید.

۳/ استرس را مدیریت کنید:

استرس میتواند بر کیفیت زندگی شما تأثیر بگذارد و موجب تاخیر در قاعدگی شود. بدون شک شما نمی توانید تنش را از زندگی خود به طور کامل از بین ببرید اما میتوانید فاکتورهایی را برای کنترل سطح استرس به کار گیرید. این فاکتورها عبارتند از: تمرینات یوگا و یا دوش گرفتن با آب گرم. به علاوه شما میتوانید با یک متخصص سلامت مشورت کنید تا وضعیت شما را مورد بررسی قرار دهد و به شما کمک کند که استرس خود را بتوانید کنترل کنید.

 

تاخیر در قاعدگی

 

۴/ چای زنجبیل بخورید:

زنجبیل میتواند به درمان تاخیر در قاعدگی کمک کند. شما میتوانید دو بار در روز از چای زنجبیل استفاده کنید اما در مصرف این دمنوش زیاده روی نکنید چون مصرف بیش از حد زنجبیل میتواند منجر به گرما شود.

 

تاخیر در قاعدگی

 

۵/ هورمون تزریق کنید:

این روش باید تحت نظر یک متخصص صورت گیرد. تزریق هورمون ها نتایج فوق العاده ای را به همراه دارند و میتوانند به راه اندازی چرخه ی قاعدگی کمک کنند. قبل از تزریق هورمون مطمئن شوید که یک معاینه پزشکی گسترده بر روی شما انجام گرفته است.

 

۶/ فشرده های داغ را امتحان کنید:

فشرده های داغ بخشی از روش های سنتی برای درمان تاخیر در قاعدگی میباشند زیرا موجب افزایش دمای بدن میشوند که این عامل در راه اندازی چرخه قاعدگی موثر میباشد.
سعی کنید هر روز چند دقیقه حمام داغ داشته باشید و یا اینکه یک بطری گرم یا پد گرم را بر روی شکم و کمر قرار دهید تا دوره ی شما شروع شود. فشرده های داغ علاوه بر درمان تاخیر در قاعدگی , موجب کاهش شدت درد نیز میشوند.

 

۷/ گوشت قرمز مصرف کنید:

گوشت قرمز میتواند دمای بدن را افزایش دهد و موجب باز شدن چرخه ی قاعدگی شود.

 

تاخیر در قاعدگی

 

۸/ وزنتان را کنترل کنید:

اضافه وزن ممکن است باعث ایجاد چرخه قاعدگی نامنظم شود به همین دلیل لازم است به دنبال راه هایی برای کاهش وزن باشید.

تاخیر در قاعدگی
۹/ ویتامینD مصرف کنید:

فراموش نکنید که وقتی از چرخه ی قاعدگی نامنظم رنج میبرید ,خود را در معرض نور خورشید قرار دهید. ویتامینD موجب جذب کلسیم میشود. مطالعات علمی نشان میدهد که زنان مبتلا به کمبود ویتامینD در معرض غده پاراتیروئید غیرفعال هستند که این وضعیت ممکن است سطح استروژن موجود در بدن را تحت تأثیر قرار دهد. شما میتوانید از مکمل های ویتامینD استفاده کنید و یا آنکه این ویتامین را از طریق نور مستقیم خورشید به دست آورید.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 3 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , زنان و زایمان , طب سنتی | 773 بازدید

تاخیر در قاعدگی را چگونه درمان کنیم؟ راهکار های سنتی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است