بیماری وبا چیست ؟ آشنایی با علل ، علایم و درمان های بیماری وبا

بیماری وبا بیماری عفونی است که بوسیله یک باکتری که بر جذب آب در روده کوچک تاثیر می گذارد، ایجاد می شود. در موارد شدیدتر، اسهال در عرض چند ساعت بعد از بروز بیماری ایجاد می شود.

 

بیماری وبا

 

چهره خطرناک بیماری وبا از دست دادن مایع است که می تواند در طول مدت زمان کوتاه رخ دهد. این امر در کودکان حتی در کشورهای در حال توسعه بسیار خطرناک است. اگر سریعا درمان نشود، از دست دادن مایعات در طی ۲۴ ساعت در شرایط بیماری ممکن است کشنده باشد. از سوی دیگر، درمان فقط با جایگزینی مایع با مخلوط مناسب شکر و نمک بسیار آسان است، زیرا تنها آب تنها در روده در طول بیماری بیمار جذب نمی شود.

با این حال، برای درمان بیماری وبا  نیاز به رفتن به بیمارستان و درمان در بخش مراقبت های ویژه وجود دارد که در آن مایعات به صورت تزریق داخل وریدی به جریان خون منتقل می شوند.

 

بیماری وبا

علل بیماری وبا :

باکتری – Vibrio Cholerae به دلیل مواد آلوده، آب و قطرات

 

بیماری وبا

 

درمان خانگی برای بیماری وبا :

بهترین راه این است که از استفاده از مواد آلوده اجتناب کنید. فقط آب جوش یا آب استریل شده را بنوشید. این یکی از درمان های طبیعی برای بیماری وبا است.

قبل از نوشیدن شیر غیر پاستوریزه آن را بجوشانید.

یکی دیگر از روش های خانگی برای درمان بیماری وبا، پیاز است . حدود ۳۰ گرم پیاز را با ۷-۱۰ فلفل مخلوط  کنید و در ۲-۳ روز میل کنید.

رژیم غذایی برای بیماری وبا – غذا باید به شیوه ای مناسب بهداشتی تهیه شود و قبل از مصرف باید گرم باشد.

به شدت از مصرف ماهی خام و  صدف اجتناب کنید. آنها به عنوان عامل مهمی برای وبا هستند. این یکی از درمان های مفید برای وبا است.

همچنین باید از مصرف میوه و سبزی خام اجتناب کنید، مگر اینکه خودتان پوست آن را کاملا بشویید.

 

مترجم یک دکتر

منبع : .natural-homeremedies.com

ارسال شده در تاریخ 11 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 846 بازدید

بیماری وبا چیست ؟ آشنایی با علل ، علایم و درمان های بیماری وبا
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است