بیماری قلبی عروقی / مسکن معمولی خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش میدهد.

استفاده از داروهای مسکن ممکن است تهدیدی برای سلامت قلبی عروقی باشد. این اصلی ترین تحقیق جدید است که اخیرا منتشر شده است . یک مطالعه جدید می گوید: مسکن های رایج ممکن است خطرات عمده را پنهان کنند. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی ( NSAIDs ) به طور گسترده ای برای کاهش درد استفاده می شود. احتمال بروز بیماری قلبی عروقی را بیشتر می کنند.

 

بیماری قلبی عروقی .

 

 

در حالی که NSAID ها معمولا برای درمان بیماری های التهابی، سردرد و تب ، توصیه می شود ، این داروها خطرات بیماری قلبی عروقی را افزایش میدهند.

بنابراین، انجمن اروپایی قلب و عروق، بررسی گسترده ای از تحقیقات موجود انجام داد که نتیجه گرفتند که NSAID های غیر آدرنرژیک نباید برای افرادی که در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند تجویز نشوند و همچنین نباید آنها را بدون نسخه پزشک استفاده کرد.

 

خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی با مصرف ۵۰ درصد بالاتر است :

محققین خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی را در مصرف دیکلوفناک مورد بررسی قرار دادند و آنها را با خطرات شروع پاراستامول، ایبوپروفن یا ناپروکسن مقایسه کردند.

محققان۳ دریافتند که در طی ۳۰ روز از مصرف دیکلوفناک، پس از بررسی عوامل فاجعه بار، مشکلات عمده قلب و عروق مانند آریتمی، سکتهدمغزی ایسکمیک ، نارسایی قلبی و حمله قلبی در مقایسه با سایر ناتوانی های ضد التهابی بسیار بالاتر بود.

به طور خاص، خطر ابتلا به چنین حوادث قلبی عروقی در میان کسانی که شروع به مصرف دیکلوفناک کردند در مقایسه با کسانی که آن را مصرف نکرده بودند، ۵۰ درصد بالاتر بود. در مقایسه با مصرف پاراستامول یا ایبوپروفن، مصرف دیکلوفناک باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی ۲۰ درصدی شد.

علاوه بر این، نویسندگان نوشتند: مصرف دیکلوفناک خطر ابتلا به خونریزی دستگاه گوارش فوقانی را تقریبا ۴٫۵ برابر در مقایسه با شروع و ۲٫۵ برابر نسبت به شروع ایبوپروفن یا پاراستامول افزایش داد.”

تهدید قلب و عروق نیز با خطر ابتلا به آن افزایش می یابد. به عبارت دیگر، هنگامی که بیماران شروع به مصرف دارو کردند، خطر ابتلا به مشکلات قلبی بیشتر است.

 

 

منبع : medicalnewstoday.com

مطالب پیشنهادی یک دکتر برای شما :

بیماری کرونری قلب | عوامل ابتلا به بیماری کرونری قلب چیست؟

بیماری های قلبی ، آشنایی با علایم شایع بیماری های قلبی

جلوگیری از ابتلا به بیماریهای قلبی وسرطان با خوردن چای …

ارسال شده در تاریخ 6 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامتی , قلب و عروق | 856 بازدید

بیماری قلبی عروقی / مسکن معمولی خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش میدهد.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است