بیماری برونشیت |درمان های خانگی برای بهبود بیماری برونشیت چیست؟

بیماری برونشیت جزء بیماری های ناراحت کننده میباشد که باعث میشود شخص هفته ها و یا حتی بیشتر , به طور مداوم سرفه کند و اختلالاتی را در تنفس به وجود می آورد و حتی ممکن است به خس خس سینه و یا درد قفسه سینه منجر شود. برونشیت به عنوان سرماخوردگی نیز شناخته میشود زیرا معمولا پس از نشانه های سرماخوردگی رخ میدهد.

 

بیماری برونشیت .

 

بسیاری از پزشکان بیماری برونشیت را با آنتی بیوتیک درمان میکنند اما گاهی اوقات آنتی بیوتیک ها در درمان بیماری برونشیت موثر نیستند به همین دلیل قصد داریم در این مجله شما را با درمان های طبیعی آشنا سازیم که میتوانند به کاهش سرفه در بیماران مبتلا به برونشیت کمک کنند.

علائم بیماری برونشیت چیست؟

یکی از مهم ترین علائم برونشیت , سرفه های مداوم میباشد. در ۵۰درصد از بیماران , سرفه کمتر از ۳هفته طول میکشد اما۲۵درصد از بیماران حتی ممکن است بیشتر از یک ماه سرفه ی آنها به طول انجامد.

دیگر علائم برونشیت عبارتند از:

▪️گلودرد
▪️خستگی
▪️گرفتگی یا آبریزش بینی
▪️تب
▪️بدن درد
▪️استفراغ
▪️اسهال

توجه: هنگامی که سرفه میکنید ممکن است ترشحاتی زرد و یا سبز رنگ از دهان شما خارج شوند که نشانه این است که شما عفونت باکتریایی نیز دارید.

 

سایر علائم برونشیت عبارتند از:

▪️خس خس سینه
▪️احساس درد در قفسه سینه
▪️تب پایین
▪️تنگی نفس

 

عواملی که باعث برونشیت میشوند عبارتند از:

▪️سیگار کشیدن
▪️تماس با گرد و غبار
▪️بخارات شیمیایی
▪️داشتن مشاغل خاص مانند: کار در معدن , دامداری و یا…
▪️و…

 

درمان های خانگی برای بهبود بیماری برونشیت چیست؟

۱/ محیط را مرطوب نگه دارید:

مرطوب نگه داشتن بدن و محیط به کاهش مخاط کمک میکند.

 

۲/ سیگار را ترک کنید:

یکی از مهم ترین عللی که باعث به وجود آمدن بیماری برونشیت میشود , استفاده از سیگار میباشد. در صورتی که سیگار میکشید آن را ترک کنید و خود را در معرض گرد و غبار , دود دوگانه و آلودگی هوا قرار ندهید.

 

۳/ ویتامینCمصرف کنید:

ویتامینC سبب تقویت سیستم ایمنی بدن میشود و مشکلات تنفسی را در شما کاهش میدهد.
پرتقال , کلم , کیوی , توت فرنگی , گریپ فروت , فلفل قرمز , فلفل سبز و بروکلی منابع ویتامینCمیباشند.

 

بیماری برونشیت .

 

۴/ استراگال را فراموش نکنید:

ریشه ی Astragalus به تقویت ریه های ضعیف و افزایش توانایی بدن برای مبارزه با عفونت ها کمک میکند. بررسی ها نشان میدهد استراگال میتواند با بیماری برونشیت مبارزه کند.

 

۵/ جینسنگ مصرف کنید:

جینسنگ مکمل گیاهی میباشد که میتواند به بهبود عملکرد ریه ها کمک کند به همین دلیل است که پزشکان به افرادی که بیماری آسم دارند , مصرف جینسنگ را توصیه میکنند. علاوه بر این جینسنگ التهاب را کاهش میدهد و عملکرد ایمنی بدن را افزایش میدهد.

 

بیماری برونشیت .

۶/ حمام با روغن اوکالیپتوس موثر میباشد :

روغن اوکالیپتوس برای افراد مبتلا به برونشیت بسیار مفید میباشد و میتواند تنگی نفس را کاهش دهد. شما میتوانید به مدت۵تا۱۰دقیقه حمام بخار با روغن اوکالیپتوس داشته باشید, به این صورت که ابتدا یک کاسه آب جوش و ۱۰قطره روغن اوکالیپتوس را مخلوط کنید و سرتان را بر روی بخاری که از آن خارج میشود قرار دهید , دقت داشته باشید برای اینکه به صورت موثرتری از این روش استفاده کنید باید سرتان را با حوله ای بپوشانید تا بخار خارج نشود.

 

منبع:
draxe.com

ارسال شده در تاریخ 6 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , سلامتی | 803 بازدید

بیماری برونشیت |درمان های خانگی برای بهبود بیماری برونشیت چیست؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است