بیماری آستیگماستیم چیست و چگونه آستیگماستیم درمان میشود؟

آستیگماستیم عارضه ای میباشد که در انحنای چشم ایجاد میشود و باعث فاصله مبهم و دید نزدیک میشود و هنگامی رخ میدهد که سطح جلویی چشم (قرنیه) یا لنز , در داخل چشم شما , دارای منحنی های متناقض است و به طور کلی باید گفت که این بیماری قابل درمان است.

این بیماری میتواند بر کودکان و بزرگسالان تأثیر بگذارد به همین دلیل مهم است که آزمایشات مربوط به چشم را در فواصل منظم برای تشخیص  انجام دهید.

آستیگماستیم

علائم آستیگماستیم چیست؟

نشانه ها و علائم عبارتند از:

▪️سردرد

▪️خستگی چشم

▪️رانندگی سخت در شب

▪️دشواری دید در شب

اگر هر یک از این علائم بالا را تجربه کردید به پزشک مراجعه کنید. در صورتی که عینک و یا لنز استفاده میکنید ممکن است نسخه تجویزی جدیدی مورد نیاز باشد. ممکن است کودکان و یا حتی بزرگسالان آستیگماستیم خفیف و بدون هیچ گونه علامتی داشته باشند.

آستیگماستیم

 درمان :

آستیگماستیم را میتوان با عینک , لنزهای تماسی و یا جراحی اصلاح کرد. همچنین بر شیوه های زندگی فردی تاثیر میگذارند.

دقت داشته باشید که عینک ها ساده ترین و مطمئن ترین روش برای اصلاح آستیگماستیم میباشند.

 

آستیگماستیم

 

لنز های تماسی نیز در صورتی که به صورت مناسب استفاده شوند گزینه ای امن و موثر محسوب میشوند با این حال لنزهای تماسی برای همه افراد مناسب نیستند به همین دلیل ابتدا با چشم پزشک در این باره مشورت نمایید.

جراحی انکساری یکی دیگر شیوه های درمانی میباشد و دارای انواع مختلفی میباشد. چشم پزشک میتواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا جراحی گزینه ای مناسب برای شما است یا خیر؟

منبع:
mayoclinic.org

nei.nih.gov

ارسال شده در تاریخ 13 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع چشم , درمان | 837 بازدید

بیماری آستیگماستیم چیست و چگونه آستیگماستیم درمان میشود؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است