بیماری آرتریت روماتوئید | چگونه درد بیماری آرتریت روماتوئید را کاهش دهیم؟

بیماری آرتریت روماتوئید ۱ درصد از جمعیت جهان را تحت تأثیر قرار میدهد. استرس , رژیم غذایی نامنظم و قرار گرفتن در معرض آلاینده ها در به وجود آمدن آرتریت روماتوئید نقش دارند.

 

بیماری آرتریت روماتوئید.

بیماری آرتریت روماتوئید در مفاصل کوچک مانند: انگشتان , مچ دست و پاها تورم و درد ایجاد میکند و موجب تغییر شکل و یا سفت شدن این مفاصل میشود.

بیماری آرتریت روماتوئید نه تنها بر مفاصل تأثیر میگذارد بلکه میتواند به سیستم های قلبی عروقی و تنفسی بدن نیز حمله کند.

گاهی اوقات داروهایی که پزشکان برای تسکین بیماری آرتریت روماتوئید تجویز میکنند , توانایی کنترل درد را ندارند به همین دلیل توصیه میشود از درمان های جایگزین مانند: طب گیاهی , طب سوزنی و یا فشار آبی استفاده شود.

 

 

چگونه درد بیماری آرتریت روماتوئید را کاهش دهیم؟

۱/ استراحت داشته باشید:

یکی از مهم ترین مواردی که بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید باید رعایت کنند استراحت نمودن میباشد.
اعمال فیزیکی میتوانند باعث آسیب رساندن به مفاصل شوند و درد و سفتی مفاصل را افزایش دهند. توصیه میشود در فواصلی که کارهای فیزیکی انجام میدهید چند دقیقه استراحت داشته باشید.

 

۲/ یوگا و مدیتیشن را فراموش نکنید:

یوگا تمرینی فوق العاده برای جسم و روان میباشد و علاوه بر اینکه باعث میشود آرامش عمیقی درون شما به وجود آید , در رفع سموم از بدن موثر میباشد. در صورتی که به صورت منظم تمرین های یوگا و مدیتیشن را انجام دهید انعطاف پذیری مفاصل آسیب دیده افزایش پیدا میکند.

 

بیماری آرتریت روماتوئید.

۳/ رژیم غذایی مناسبی را انتخاب کنید:

بعضی از کتاب ها و برنامه ها وجود دارند که از رژیم خاصی حمایت میکنند و میتوانند شما با رژیم غذایی مخصوص بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید آشنا سازند.
همچنین توصیه ی ما این میباشد که به جای استفاده از غذاهای کنسروشده و فرآوری شده , غذاهای طبیعی و تازه نوش جان کنید. دقت داشته باشید مصرف گوشت قرمز به بیماران آرتریت روماتوئید توصیه نمیشود به جای آن , از ماهی و یا سبزیجات استفاده کنید تا آنتی اکسیدان زیادی به بدن شما برسد.

 

۴/ از اسانس اسطوخودوس بهره ببرید:

هنگامی که شما استرس و یا اضطراب داشته باشید بیماری شما وخیم تر خواهد شد. برای کاهش استرس شما میتوانید از اسانس اسطوخودوس استفاده نمایید. برای استفاده از این روش کافیست به صورت منظم اسانس اسطوخودوس را استنشاق کنید و یا با روغن های حامل مخلوط کنید و بر روی قسمتی که دچار درد شده قرار دهید.

 

بیماری آرتریت روماتوئید.

۵/ زردچوبه به شما کمک میکند:

زردچوبه دارای خواص ضد التهابی میباشد و باعث کاهش یافتن درد میشود. شما میتوانید زردچوبه را با آب ترکیب کنید و خمیری که به دست آمده را روی منطقه ی آسیب دیده اعمال کنید.

 

۶/ دانه های خردل را از یاد نبرید:

دانه های خردل حاوی سلنیوم و منیزیم میباشند که باعث میشود خردل خواص ضدالتهابی داشته باشد. شما میتوانید از دانه های خردل به شکل خوراکی استفاده نمایید و همچنین شما میتوانید دانه های خردل را به شکل خمیر درآورید و بر روی مفصل آسیب دیده بمالید.

 

۷/ حمام گرم با نمک اپسوم بگیرید:

حمام گرم به افرادی که مبتلا به بیماری آرتریت روماتوئید هستند توصیه میشود و در صورتی که میخواهید نتیجه ی بهتری بگیرید نمک اپسوم به وان حمام بیفزایید. نمک اپسوم از طریق پوست جذب میشود و سفتی و درد مفاصل را از بین میبرد.

 

۸/ قسمت آسیب دیده را ماساژ دهید:

ماساژ دادن مفاصل آسیب دیده , سبب افزایش گردش خون میشود و تورم را کاهش میدهد و در کاهش استرس موثر میباشد.

 

۹/ مکمل های روغن ماهی استفاده کنید:

مکمل های روغن ماهی سرشار از امگا۳ میباشند و برای افرادی که بیماری آرتریت روماتوئید دارند توصیه میشود.

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 5 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , سلامتی | 780 بازدید

بیماری آرتریت روماتوئید | چگونه درد بیماری آرتریت روماتوئید را کاهش دهیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است